V druhém tréninku byl na Losailu nejrychlejší Stefan Bradl

Druhý volný trénink Moto2 před GP Kataru ovládl Stefan Bradl, následován Yukim Takahashim a Julesem Cluzelem.

GP Kataru - Moto2, 2. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Stefan BRADL Viessmann Kiefer Racing Suter 2'02.877 -
2 Yuki TAKAHASHI Tech 3 Racing Tech 3 2'03.103 0.226 
3 Jules CLUZEL Forward Racing Suter 2'03.189 0.312 
4 Alex DE ANGELIS RSM Team Scot Force GP210 2'03.227 0.350 
5 Julian SIMON Mapfre Aspar Team RSV 2'03.586 0.709 
6 Sergio GADEA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 2'03.673 0.796 
7 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 2'03.790 0.913 
8 Yonny HERNANDEZ Blusens-STX BQR-Moto2 2'03.845 0.968 
9 Claudio CORTI Forward Racing Suter 2'03.931 1.054 
10 Mike DI MEGLIO Mapfre Aspar Team RSV 2'03.937 1.060 
11 Alex BALDOLINI Caretta Technology Race Dept I.C.P. 2'04.016 1.139 
12 Alex DEBON Aeroport de Castello - Ajo FTR 2'04.044 1.167 
13 Toni ELIAS Gresini Racing Moto2 Moriwaki 2'04.059 1.182 
14 Simone CORSI JIR Moto2 Motobi 2'04.076 1.199 
15 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 2'04.126 1.249 
16 Mattia PASINI JIR Moto2 Motobi 2'04.146 1.269 
17 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing RSV 2'04.181 1.304 
18 Andrea IANNONE Fimmco Speed Up Speed Up 2'04.188 1.311 
19 Shoya TOMIZAWA Technomag-CIP Suter 2'04.200 1.323 
20 Thomas LUTHI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 2'04.270 1.393 
21 Raffaele DE ROSA Tech 3 Racing Tech 3 2'04.303 1.426 
22 Kenny NOYES Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'04.312 1.435 
23 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Suter 2'04.357 1.480 
24 Lukáš PEŠEK Matteoni CP Racing Moriwaki 2'04.373 1.496 
25 Roberto ROLFO Italtrans S.T.R. Suter 2'04.389 1.512 
26 Valentin DEBISE WTR San Marino Team ADV 2'04.504 1.627 
27 Gabor TALMACSI Fimmco Speed Up Speed Up 2'04.509 1.632 
28 Fonsi NIETO Holiday Gym G22 Moriwaki 2'04.650 1.773 
29 Robertino PIETRI Italtrans S.T.R. Suter 2'04.719 1.842 
30 Axel PONS Tenerife 40 Pons Pons Kalex 2'04.736 1.859 
31 Arne TODE Racing Team Germany Suter 2'04.766 1.889 
32 Joan OLIVE Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'04.946 2.069 
33 Niccolo CANEPA RSM Team Scot Force GP210 2'04.955 2.078 
34 Vladimir LEONOV Vector Kiefer Racing Suter 2'04.984 2.107 
35 Anthony DELHALLE Qatar Endurance Racing Team BQR-Moto2 2'05.165 2.288 
36 Vladimir IVANOV Gresini Racing Moto2 Moriwaki 2'05.290 2.413 
37 Anthony WEST MZ Racing Team MZ-RE Honda 2'05.392 2.515 
38 Hector FAUBEL Marc VDS Racing Team Suter 2'05.625 2.748 
39 Yannick GUERRA Holiday Gym G22 Moriwaki 2'06.671 3.794 
40 Mashel AL NAIMI Blusens-STX BQR-Moto2 2'06.986 4.109 
41 Bernat MARTINEZ Maquinza-SAG Team Bimota 2'07.682 4.805 
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
22. října | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
22. října | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00