V druhém tréninku byl nejrychlejší znovu Bradl, Abraham třetí

Stefan Bradl svedl v pátek odpoledne ve Valencii souboj o nejrychlejší čas s Julianem Simonem a Karlem Abrahamem.
V druhém tréninku byl nejrychlejší znovu Bradl, Abraham třetí

Karel Abraham dokázal být v jednu chvíli na okruhu Ricarda Torma nejrychlejší, šest minut před koncem tréninku se posunul do čela výsledkové listiny. O chvíli později, zatímco se vozil za Tonim Eliasem a byl evidentně rychlejší, ho ale překonal Bradl.

Abrahama dále odsunuli až na čtvrté místo Simon a Redding, ale jezdec týmu AB Cardion znovu zrychlil a vrátil se na třetí pozici. Podle výsledků pátečních tréninků můžeme doufat, že Abraham bude bojovat během svého posledního závodního víkendu v Moto2 o příčky nejvyšší.

GP Valencie - Moto2, 2. volný trénink

P. Jezdec Motocykl km/h Čas Ztráta
1 Stefan BRADL Suter 261.2 1'36.666  
2 Julian SIMON Suter 257.9 1'36.847 0.181 
3 Karel ABRAHAM FTR 262.0 1'36.875 0.209 
4 Alex DE ANGELIS Motobi 261.8 1'36.931 0.265 
5 Scott REDDING Suter 254.5 1'36.948 0.282 
6 Carmelo MORALES Suter 256.3 1'37.181 0.515 
7 Thomas LUTHI Moriwaki 260.6 1'37.232 0.566 
8 Toni ELIAS Moriwaki 257.8 1'37.241 0.575 
9 Simone CORSI Motobi 258.8 1'37.258 0.592 
10 Claudio CORTI Suter 255.6 1'37.296 0.630 
11 Mike DI MEGLIO Suter 260.7 1'37.309 0.643 
12 Dominique AEGERTER Suter 256.0 1'37.363 0.697 
13 Kenan SOFUOGLU Suter 252.9 1'37.408 0.742 
14 Yuki TAKAHASHI Tech 3 254.3 1'37.444 0.778 
15 Yonny HERNANDEZ BQR-Moto2 254.2 1'37.476 0.810 
16 Gabor TALMACSI Speed Up 260.4 1'37.485 0.819 
17 Javier FORES AJR 251.3 1'37.637 0.971 
18 Alex BALDOLINI I.C.P. 259.1 1'37.696 1.030 
19 Andrea IANNONE Speed Up 261.5 1'37.720 1.054 
20 Roman RAMOS MIR Racing 256.0 1'37.725 1.059 
21 Raffaele DE ROSA Tech 3 258.0 1'37.787 1.121 
22 Axel PONS Pons Kalex 263.9 1'37.815 1.149 
23 Ratthapark WILAIROT Bimota 257.4 1'37.835 1.169 
24 Vladimir IVANOV Moriwaki 254.3 1'37.840 1.174 
25 Hector FAUBEL Suter 259.1 1'37.881 1.215 
26 Kenny NOYES Promoharris 257.4 1'37.949 1.283 
27 Jules CLUZEL Suter 259.2 1'37.963 1.297 
28 Sergio GADEA Pons Kalex 263.2 1'37.980 1.314 
29 Alex DEBON FTR 258.9 1'38.093 1.427 
30 Ricard CARDUS Bimota 259.9 1'38.145 1.479 
31 Xavier SIMEON Moriwaki 256.2 1'38.371 1.705 
32 Roberto ROLFO Suter 256.3 1'38.396 1.730 
33 Fonsi NIETO Moriwaki 254.0 1'38.402 1.736 
34 Anthony WEST MZ-RE Honda 257.3 1'38.462 1.796 
35 Ferruccio LAMBORGHINI Moriwaki 254.6 1'38.856 2.190 
36 Joan OLIVE Promoharris 256.6 1'39.141 2.475 
37 Michael RANSEDER Suter 258.0 1'39.160 2.494 
38 Robertino PIETRI Suter 256.1 1'39.249 2.583 
39 Valentin DEBISE ADV 255.4 1'39.817 3.151 
40 Mashel AL NAIMI BQR-Moto2 259.9 1'40.260 3.594 
41 Yannick GUERRA Moriwaki 256.5 1'40.896 4.230 
42 Hiromichi KUNIKAWA Bimota 256.3 1'42.829 6.163 

 

16:20 | Nemocného Folgera v Malajsii nahradí Michael van der Mark.
15:42 | Dnes je to 6 let, co zahynul Marco Simoncelli.
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00