V Estorilu s Pedrosou, ale možná bez Capirossiho

Startovní rošt se v závěru sezony zmenšuje, jak jezdci řeší zdravotní problémy způsobené pády. Od Japonska nezávodil Dani Pedrosa z tovární Hondy a v závodu na Phillip Islandu jsme také neviděli Lorise Capirossiho.
V Estorilu s Pedrosou, ale možná bez Capirossiho

V případě italského jezdce Suzuki je tu celkem dost velký problém, protože po vyšetření na magnetické rezonanci mu u pravé nohy diagnostikovali mimo nataženého svalu, také zlomeninu paty a čtvrté nártní kosti. To znamená, že jeho účast v Estorilu je dost vážně ohrožena, i když on sám se snaží udělat maximum proto, aby Suzuki v závěru ještě získal nějaké body.

Pro Itala je sezona 2010 jeho jednadvacátou v mistrovství světa silničních motocyklů. V letech 1990 a 1991 vyhrál dva tituly v nejnižší kubatuře do 125ccm. Od sezony 1993 závodil ve čtvrtlitrech, královskou kubaturu si poprvé vyzkoušel pětadevadesátém, ale rokem 1997 se znovu vrátil mezi čtvrtlitry, aby o rok později vyhrál titul mistra světa.

Do královské kubatury přestoupil definitivně v roce 2000. V této kubatuře už titul nezískal a nejlepším umístěním byly dvě třetí místa v letech 2001 a 2006. Ovšem letošní sezona je zcela určitě jeho nejhorší v celé dosavadní kariéře. Z šestnácti dosud odjetých závodů nebodoval v celkem devíti případech a s jednačtyřiceti body je z pravidelných jezdců MotoGP na sedmnáctém místě, což je poslední příčka.

Zranění Capirossimu velmi zkomplikovalo závěr sezony a pokud nakonec v Estorilu pojede, bude to malý zázrak. Před závodem bude muset přímo na okruhu absolvovat lékařské vyšetření a už nyní se hovoří o tom, že tento druh zranění se neléčí vůbec rychle.

Větší pravděpodobnost startu v Estorilu má Dani Perosa, který v předposledním závodu sezony bude čelit atakům svých soupeřů, kteří mají eminentní zájem o titul vicemistra. Španěl si v prvním tréninku na japonskou Grand Prix zlomil klíční kost, musel na operaci a do sedla Hondy se vrátil až minulý víkend na Phillip Islandu. Zdravotní stav mu ale neumožnil start v závodu.


17. února | Marc Márquez dnes slaví 26 let. odkaz
17. února | To celebrate @marcmarquez93's 26th birthday, we're throwing it back to his 7 World titles celebrations 🎉 #Level7 odkaz
17. února | 🎉 Happy birthday to the fastest, and happiest, 26 year old we know!🎂 ¡Felicidades campeón! Here's to always pushin… odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz