V Iannoneho dopingové kauze ještě nepadlo rozhodnutí

V úterý 4. února se konalo soudní stání týkající se Iannoneho dopingové kauzy. Definitivní rozhodnutí zatím nepadlo.

Zhruba v polovině loňského prosince bylo oznámeno, že Andrea Iannone měl po závodě v Malajsii pozitivní dopingový test na anabolické steroidy. Jezdec tehdy prohlásil, že vědomě žádnou zakázanou látku nepožil, proto tedy požádal o analýzu vzorku B. Pozitivní byl ovšem i jeho vzorek B. Limit byl ovšem překročen jen minimálně, což by mohlo být možné vysvětlit požitím takto upraveného masa.

Iannoneho vzorek B byl také pozitivní na anabolické steroidy

Iannoneho vzorek B byl také pozitivní na anabolické steroidy

V úterý 4. února se konalo soudní stání. Definitivní rozhodnutí ovšem zatím nepadlo. Jezdec zůstává nadále provizorně suspendován. Tento týden tedy do testu v Sepangu rozhodně nenastoupí. Na definitivní rozhodnutí si bude muset minimálně ještě několik dní počkat. FIM aktuálně nemůže poskytnout bližší informace týkající se tohoto případu, ale dle informací Sky Sport došlo k tomu, že Iannoneho právník (Antonio de Rensis) předložil soudu nový důkaz, který má potvrdit jezdcovu nevinu. Jedná se o analýzu vzorku Iannoneho vlasů. Provedený test vlasů požívání zakázaných látek neodhalil.

Výše zmíněným testem se právník snaží podpořit tvrzení, na kterém je založena obhajoba – tedy to, že jezdec zakázanou látku požil náhodně. Platí totiž, že v případě náhodného požití menšího množství anabolických steroidů se jejich přítomnost ve vlasech neprokáže, ale v případě dlouhodobého a pravidelného užívání těchto látek už by to z analýzy vlasů mělo být poznat.

Zdroj: sport.sky.it, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.