V Indianapolisu vyhrál Casey Stoner před Pedrosou a Spiesem

Neuvěřitelně komplikovaný závod pro jezdce Ducati, velká smůla Bena Spiese po startu závodu MotoGP a fantazie v podání dvojice tovární Hondy Casey Stonera a Daniho Pedrosy.

Start rozhodně nevyšel Benu Spiesovi (Yamaha Factory Racing), který po zhasnutí světel zaznamenal propadl z druhé pozice až na devátou. Do vedení šel Dani Pedrosa, druhý jel Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing), třetí Casey Stoner (Repsol Honda), čtvrtý Nicky Hayden (Ducati Team) a pátý Marco Simoncelli (San Carlo Honda Gresini). Valentino Rossi (Ducati Team) se posunul na desáté místo, ale už v druhém Itala předjel Héctor Barberá (Mapfre Aspar MotoGP). Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) se pohyboval na předposledním, šestnáctém místě.

V šestém kole převzal vedení Casey Stoner. V sedmém už Ben Spies dýchal na zadní kolo Doviziosa a snažil se šestého Itala předjet stejně, jak před ním jedoucího Haydena na Ducati. V desátém kole se zdálo, že závod ukončil Valentino Rossi, který měl asi nějaký technický problém, ale nakonec se vrátil zpátky.  Ve stejném kole také předjel Ben Spies pátého Doviziosa a vydal se na stíhací jízdu za čtvrtým Simoncellim. Američan Itala zvládl velmi rychle a od patnáctého kola už bojoval s Lorenzem.

Španěla předjel v osmnáctém kole a snažil se dostihnout druhého Pedrosu. Ztráta představovala něco přes sedm sekund, ale Američan Spies jel doma a měl obrovskou chuť odčinit nepodařený start. Čtyři kola před koncem závodu MotoGP ale bylo jasné, že Pedrosu už nedokáže dojet.

Pomalu ale jistě opadávaly stroje Ducati. Skončil Capirossi, Abraham, Hayden se propadl na poslední místo … Rossi po výletu někde mimo dráhu se do závodu zázračně vrátil a nakonec projel cílem desátý. Héctor Barberá byl dlouhou dobu nejlepším jezdcem značky Ducati, ale v posledním kole, jen pár metrů od cílové čáry, havaroval a závod nedokončil. Domácí závod byl černou můrou pro Nicky Haydena, který ke konci zajel do boxů pro novou přední pneumatiku a získal tak alespoň dva body.

Šestým místem zabodoval Álvaro Bautista, konečně umístění, které všichni u Suzuki dlouho očekávali. Čest Ducati zachraňoval Randy De Puniet, který se umístil osmý.

Casey Stoner letos vyhrál svůj sedmý závod, poprvé v Indianapolisu a před cestou na pobřeží Jadranu má před druhým v pořadí Jorge Lorenzem náskok čtyřicet čtyři bodů. To už je vzhledem k jeho formě pořádná porce k dobru. Další závod je už příští týden v Misanu – Velká cena San Marina.