V Indii vyzkoušel Lorenzo Yamahu R15 a okruh Buddh

Jorge Lorenzo tento týden navštívil Auto Expo v Indii a ve středu byl hostem jejich nového okruhu Buddh v Novém Dilí, což je jeden z velkých kandidátů na pozici okruhu v motocyklovém šampionátu MotoGP.

Mistr světa z roku 2010 vyzkoušel okruh Buddh International v sedle Yamahy R15 (vyrábí India Yamaha Motor), která měla firemní barvy Yamaha Factory Racing a stejné barvy měla také Lorenzova kombinéza. Španěl se na okruhu setkal s majiteli nových motocyklů R15 a po zkušebním kole odpovídal na otázky během krátké tiskové konference.

„Návštěva okruhu Buddh byla skvělá,“ uvedl Lorenzo. „Dráha je velmi moderní a široká. Myslím, že je připravený, aby byl součástí kalendáře. Věřím, že jízda na tomto okruhu bude bezprostřední, protože je tam spousta míst k předjíždění. Místní lidé byli opravdu vstřícní a do budoucna bych rád Indii poznal víc.“

Jezdec tovární stáje Yamahy nyní odletěl do Indonésie, kde se setká s týmovým kolegou Benem Spiesem. Ve dnech 14. až 15. ledna budou v Jakartě hosty Yamaha Motor Kenkana Indonesia, hlavního sponzora továrního týmu MotoGP (Semakin di Depan).