V Itálii byl na úvod nejrychlejší Pol Espargaro

Na začátku závodního víkendu v Mugellu byl v nejnižší kubatuře nejrychlejší Pol Espargaro před dvojicí Asparovců Nicolasem Terolem a Bradleym Smithem.

Na čele výsledkové listiny se tak o prvenství přetahoval vedoucí jezdec průběžné klasifikace šampionátu s vítězem posledních dvou závodů. Vítězně z tohoto souboje nakonec vyšel Espargaro, ale jen s nepatrným náskokem 58 tisícin sekundy.

Se značným odstupem sledoval jejich počínání vítěz loňské Grand Prix Itálie Bradley Smith. Čtveřici nejlepších doplnil druhý jezdec Tuenti Racing Efren Vazquez.

V tréninku upadl 15 minut před koncem domácí jezdec Riccardo Moretti, jenž v Mugellu startuje na divokou kartu pro tým Junior GP FMI.

Jakub Kornfeil začal závodní víkend v Itálii 26. místem.

GP Itálie - 125 ccm, 1. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Pol ESPARGARO Tuenti Racing Derbi 1'59.373  
2 Nicolas TEROL Bancaja Aspar Team Aprilia 1'59.431 0.058 
3 Bradley SMITH Bancaja Aspar Team Aprilia 2'00.023 0.650 
4 Efren VAZQUEZ Tuenti Racing Derbi 2'00.218 0.845 
5 Randy KRUMMENACHER Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'00.218 0.845 
6 Marc MARQUEZ Red Bull Ajo Motorsport Derbi 2'00.234 0.861 
7 Esteve RABAT Blusens-STX Aprilia 2'00.395 1.022 
8 Sandro CORTESE Avant Mitsubishi Ajo Derbi 2'00.425 1.052 
9 Tomoyoshi KOYAMA Racing Team Germany Aprilia 2'00.558 1.185 
10 Jonas FOLGER Ongetta Team Aprilia 2'01.297 1.924 
11 Johann ZARCO WTR San Marino Team Aprilia 2'01.409 2.036 
12 Alexis MASBOU Ongetta Team Aprilia 2'01.445 2.072 
13 Danny WEBB Andalucia Cajasol Aprilia 2'01.538 2.165 
14 Alberto MONCAYO Andalucia Cajasol Aprilia 2'01.610 2.237 
15 Luis SALOM Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'01.705 2.332 
16 Luigi MORCIANO Junior GP Racing Team FMI Aprilia 2'01.908 2.535 
17 Alessandro TONUCCI Junior GP Racing Team FMI Aprilia 2'02.246 2.873 
18 Jasper IWEMA CBC Corse Aprilia 2'02.513 3.140 
19 Adrian MARTIN Aeroport de Castello - Ajo Aprilia 2'02.544 3.171 
20 Sturla FAGERHAUG AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'02.664 3.291 
21 Armando PONTONE Junior GP Racing Team FMI Aprilia 2'02.763 3.390 
22 Marcel SCHROTTER Interwetten Honda 125 Honda 2'02.981 3.608 
23 Riccardo MORETTI Junior GP FMI Aprilia 2'03.585 4.212 
24 Louis ROSSI CBC Corse Aprilia 2'03.795 4.422 
25 Lorenzo SAVADORI Matteoni CP Racing Aprilia 2'03.868 4.495 
26 Jakub KORNFEIL Racing Team Germany Aprilia 2'04.199 4.826 
27 Simone GROTZKYJ Fontana Racing Aprilia 2'04.595 5.222 
28 Luca MARCONI Ongetta Team Aprilia 2'04.760 5.387 
29 Tommaso GABRIELLI Racing Team Gabrielli Aprilia 2'04.803 5.430 
30 Mattia TAROZZI Faenza Racing Aprilia 2'04.811 5.438 
31 Michael VAN DER MARK Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'04.950 5.577 
32 Zulfahmi KHAIRUDDIN AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'05.396 6.023 
33 Marco RAVAIOLI Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'07.050 7.677 
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15:17 | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
18:51 | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.
16. října | Nemocný Folger nepojede ani v Austrálii. Nahradí jej Broc Parkes.
16. října | Narozeniny dnes slaví Casey Stoner (32 let), Andrea Locatelli (21 let) a Nicolo Bulega (18 let).
15. října | Závod Moto3 vyhrál Fenati, Mir bez bodů, takže o titulu ještě není rozhodnuto.

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00