V Jerezu je zatím nejlepší Toni Elías

Velmi dobrou formu potvrdil v úvodu závěrečného testu na jihu Španělska domácí jezdec týmu Gresini Moto2 Toni Elías, jenž s časem 1´44,077 sekundy ztrati na loňský čas pole position třídy 250ccm jednu sekundu.

Toni Elías zcela určitě patří mezi favority v boji o titul. Střední kubatura mu sedí stejně jako jeho motocykl Moriwaki a s nejlepším časem na kolo, který mu dnes naměřila časomíra se oproti poslední návštěvě Jerezu zlepšil o jednu celou sekundu.

Čtyři desetiny sekundy ztratil na prvního Elíase dnes druhý Kolumbijec Yonny Hernández . Nováček v mistrovství světa se v testech prezentuje velmi dobrými výkony a jeho dnešní druhý čas na kolo je toho důkazem.

Třetí čas zajel jezdec týmu Forward Racing Jules Cluzel a hned za ním se pak umístil další borec se zkušenostmi z MotoGP Alex De Angelis, který jede v sedle blankytně modrého prototypu Scot.

Úřadující mistr světa třídy 125ccm Julián Simón dnes stačil na páté místo, šestý byl Stefan Bradl z Viessmann Kiefer Racing, jenž byl spolu s Yuki Takahashim z Tech3 zároveň posledním z jezdců, kteří v Jerezu zajeli kolo pod hranici jedné minuty a pětačtyřiceti sekund.

Poslední tři pozice v první desítce získal Thomas Lüthi z Interwetten Moriwaki Moto2, Scott Redding z belgického Marc VDS Racing a desátý čas dnes zajel japonský závodník v barvách týmu Technomag CIP, Shoya Tomizawa.

Mezi jezdci, kteří se první den nevyhnuli pádu byl dopoledne Sergio Gadea z Tenerife 40 Pons a odpoledne pak Švýcar Dominique Aegerter z Technomag CIP,  týmový kolega Gadey Axel Pons, Niccolo Canepa z RSM Scot a Karel Abraham z Cardion AB Motoracing.