V Jerezu oznámili změny v pravidlech pro rok 2009 a 2010

Po GP České republiky mají týmy k dispozici jen pět motorů.
Během víkendového oficiálního testu třídy MotoGP v Jerezu byly rovněž představeny změny v předpisech světového šampionátu závodů silničních motocyklů, které v sobotní tiskové konferenci oznámil prezident Mezinárodní motocyklové federace Vito Ippolito a šéf promotéra závodů Dorna Sports Carmelo Ezpeleta.

Oba pánové novinářům představili změny, které ovlivní jak sezonu 2009 tak 2010 a které byly schváleny zástupci FIM, MSMA a Dorna. Okamžitá změna přichází v tomto roce ohledně testů po závodě. Ty budou jen v Barceloně a Brně a pravidelní jezdci v nich můžou testovat. Testovací jezdci můžou jet všude, ale s určitým omezením.

Další změna přichází v omezení počtu motorů v důsledku zrušení Velké ceny Maďarska. Počet motorů pro posledních sedm závodů od Velké ceny České republiky bude omezen na pět a penalizace za překročení stanoveného počtu bude deset bodů. Počet motorů pro sezonu 2010 umožní použít šest pohonných jednotek.

Od roku 2010 nebude náhradní motocykl a každý jezdec bude mít k dispozici jen jeden stroj. Minimální váha motocyklu se zvýší o dva kilogramy oproti stanovené hmotnosti v současných předpisech.

Od roku 2010 změny v předpisech rovněž neumožní příchozím nováčkům angažmá u továrních týmů a ti tak budou nuceni jet premiérový ročník u některého ze satelitních týmů královské kubatury.
10:24 | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.