V Jerezu potvrdil Tomizawa velmi dobrou formu

Druhým místem v Jerezu potvrdil Japonec Shoya Tomizawa fakt, že jeho vítězství v úvodním podniku sezony v Kataru nebylo náhodné a vedoucí pozice v šampionátu je zcela oprávněná.

Současný jezdec týmu Technomag CIP figuroval v uplynulé sezoně na pozicích v druhé desítce a v konečném hodnocení se umístil až za dvojicí českých závodníků Abrahamem a Peškem. Po přechodu na 600ccm stroj třídy Moto2 jeho výkony předčily očekávání.

Nicméně ve Španělsku to nemuselo skončit tak příznivě, jak to nakonec dopadlo. V druhém kole závodu Moto2 Tomizawa útočil na vedoucí pozici Corsiho a spadl. Závod byl poté zastaven a Japonec získal druhou šanci.

„Snažil jsem se předjet Corsiho a on se mi pokusil zkřížit dráhu. Nedokázal jsem zastavit, třebaže jsem intenzivně brzdil,“ uvedl Tomizawa, který byl u zrodu hromadného pádu osmi jezdců, protože z jeho stroje na dráhu vytekl olej.

Do restartu závodu Velké ceny Španělska se Tomizawa dokázal natolik  zkoncentrovat, že v dalších sedmnácti kolech bojoval o vítězství s Thomasem Lüthim a Tonim Elíasem, který druhý podnik sezony v Jerezu nakonec vyhrál. „Tentokrát jsem měl štěstí a dokázal závod dokončit na druhé pozici,“ řekl Tomizawa.

„S druhým místem, stejně jako s body do mistrovství jsem velmi spokojen, protože je to pro mě opravdu dobré,“ uvedl devatenáctiletý japonský závodník a s pětačtyřiceti body vedoucí jezdec šampionátu třídy Moto2.

„Nebyl to jednoduchý závod, protože všichni byli rychlí a tvrdě bojovali o pozice. Moje pneumatiky se již opotřebovaly a Elías byl skutečně rychlý, takže jsem ho nedokázal předjet,“ řekl závěrem Tomizawa.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.