V Jerezu testují týmy CRT

Několik týmů nové kategorie CRT přijelo na jih Španělska, aby tam pokračovali v přípravě na letošní ročník motocyklového MS. V pondělí testovala většina jezdců stroje Aprilia a nejrychlejší čas zajel De Puniet.
V Jerezu testují týmy CRT

Dvojice týmu Power Electronics Aspar Aleix Espargaró a Randy de Puniet v pondělí zahájili svůj druhý třídenní test. Oba pokračovali ve zkouškách svých 1000ccm strojů ART (Aprilia Racing Technology) a soustředili se na nové komponenty, jako rám, zadní rameno a uhlíkové brzdy.

Randy De Puniet měl podle motogp.com vyjádřit své potěšení nad tím, že na jihu Španělska tentokrát můžou testovat s ostatními týmy CRT, ale také s Karlem Abrahamem a Héctorem Barberou, protože tato dvojice jezdců má v Jerezu vyzkoušet své satelitní motocyklové prototypy Ducati.

„Dnes jsme pracovali na tlumení a nastavení elektroniky,“ uvedl v pondělí nejrychlejší De Puniet. „Trošku jsem ale naštvaný, protože zatím nejsem stejně rychlý, jak jsem tu byl při testu loni v listopadu. Na druhou stranu, těžkou hlavu z toho nemám, protože na nás čekají ještě další dva dny práce. Večer uděláme analýzu dat a uvidíme, co můžeme pro zítřek zlepšit.“

Francouzův týmový kolega Aleix Espargaró pondělní test předčasně ukončil, protože se necítil dobře. „Dopoledne jsem měl trošku problémy, abych v Jerezu získal potřebnou rychlost,“ řekl Espargaró pro motogp.com. „V průběhu dne mi začalo být špatně a nedokázal jsem se plně koncentrovat na jízdu. Provedli jsme určitá zlepšení na podvozku, ale pak jsem se rozhodl testování ukončit.“

Ital Mattia Pasini uzavřel první den testu sedm desetin za druhým Espargarem a intenzivně pracuje na adaptaci litrové Aprilie stáje Speed Master. Vůbec poprvé vyjel na dráhu Danilo Petrucci, jezdec týmu Ioda Racing. Ital testoval oba podvozky – Ioda, Aprilia – a svůj nejlepší čas nastavil s podvozkem Ioda.

Do Jerezu také přijel tým Paul Bird Motorsport s jezdcem Jamesem Ellisonem. Pondělí ale všichni strávili v boxech, protože svůj CRT prototyp ART teprve dávali dohromady a na závodní dráhu Brit poprvé vyjede až zítra.

Na jihu Španělska je také testovací tým Ducati. V pondělí testoval elektronické systémy italského prototypu Franco Battaini, i když ne v sedle tovární GP12, protože tento prototyp v Jerezu není. Battaini rovněž testoval motocykly satelitní verze, které jsou určeny pro Karla Abrahama a Héctora Barberu. Oba jezdci si je také hned vyzkoušejí - v úterý Abraham (Cardion AB Motoracing), ve středu Barberá (Pramac Racing Team).

Od pondělí do středy měl v Jerezu testovat Nicky Hayden, protože kvůli problémům s ramenem zmeškal spoustu času v Sepangu. Bohužel právě po jeho návratu z Malajsie podstoupil začátkem února operativní zákrok, takže jeho účast v tomto testu nebyla možná.

Jerez, Test CRT - 20. února 2012 (časy jsou neoficiální):

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Kol
1 Randy De Puniet Aspar Team MotoGP ART 1’41,6 57 kol
2 Aleix Espargaró Aspar Team MotoGP ART 1’42,6 47 kol
3 Mattia Pasini Speed Master Team ART 1’43,3 43 kol
4 Danilo Petrucci Ioda Racing Project IODA 1'43,3 43 kol

18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.