V Jerezu už s kompletní flotilou oficiálních vozů BMW

Během víkendové Velké ceny Španělska se poprvé představí kompletní flotila oficiálních vozů BMW M Power a při této příležitosti také proběhne jejich slavnostní předání.

Německá automobilka zásobuje šampionát oficiálními vozy BMW již dvanáctou sezonu a letos mnichovská divize BMW M Power nasadí zbrusu nové BMW M6 Coupé V10, které bude na všech okruzích v kalendáři mistrovství světa v pozici safety caru.

Stejně výkonné BMW X6 M pak bude druhým safety carem, BMW M3 Sedan je k dispozici řediteli závodu Paulu Butlerovi, bezpečnostní inspektor a závodní komisaři využijí služeb BMW M5 Touring a BMW 5 GT. Lékařská služba bude vybavena novým medical carem BMW X1.

Nejsou to jen automobily, kterými BMW zásobuje mistrovství prototypů, ale těsně před startem každého závodu nejnižší kubatury do 125ccm, střední Moto2 a královské MotoGP můžeme vidět průjezd dvojice maršálů na motocyklech BMW R1000SS a BMW HP2 Sport.

Nakonec je tu ještě jedno vozidlo německé značky BMW M3 kupé, které si až v závěru letošního šampionátu převezme ve Valencii nejlepší jezdec kvalifikací třídy MotoGP, jako cenu BMW M Award.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.