V Jerezu zabodoval Jakub Kornfeil v Red Bull Rookies Cupu

Český mladík si připsal ve dvou závodech osmé a šesté místo.
Klepněte pro větší obrázekVe světovém šampionátu mistrovství světa silničních motocyklů máme tři české jezdce. V nejnižší kubatuře jede v týmu Matteoni Racing svůj premiérový ročník Lukáš Šembera, ve čtvrtlitrech to je v Auto Kelly-ČP Lukáš Pešek a v Cardion AB Motoracing Karel Abraham. Našim třem zástupcům, ale v soutěži pro začínající jezdce roste zdatná konkurence v podobě Jakuba Kornfeila.

Během závodního víkendu Velké ceny Španělska letos poprvé odjeli mladí a začínající jezdci v Jerezu své dva závody v Red Bull Rookies Cupu. Ve velmi atraktivním, souboji nabitém klání mladých jezdců je také český jezdec, šestnáctiletý Jakub Kornfeil, kterému se v konkurenci mladíků na motocyklech KTM daří a dokáže bojovat o čelní příčky.

První závod český jezdec dokončil na osmé pozici, ale v jednu chvíli byl dokonce ve vedení závodu, který po těžké nehodě jednoho z jezdců museli přerušit. Do druhého závodu, který se jel v neděli Kornfeil velmi dobře odstartoval a dostal se do desetičlenné skupinky, která ujela ostatním jezdcům závodního pole. Z poslední zatáčky vyjížděl ještě na páté pozici, ale v posledních metrech byl předjet a nakonec si připsal šesté místo.

Jakub Kornfeil, další česká naděje motocyklového sportu, ve Španělsku zaznamenal velmi dobrý výkon v nabité konkurenci. Celé startovní pole jezdců na strojích KTM totiž dojelo do cíle v rozmezí tří sekund a všichni jezdci, kteří šampionát pro začínající jezdce jezdí, by se svými časy na kolo dokonce kvalifikovali do závodu nejnižší kubatury mistrovství světa.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.