V komplikovaném víkendu nakonec Abraham vybojoval bod

V pátek měl Abraham těžký pád a skoro to vypadalo, že závod nebude moci jet, nakonec však dostal povolení od lékařů a dojel si pro jeden bod.
V komplikovaném víkendu nakonec Abraham vybojoval bod

Závodní víkend ve Velké Británii rozhodně nebyl pro Karla Abrahama nijak jednoduchý. V pátek měl těžký pád a docela reálně hrozilo, že do nedělního závodu nebude moci nastoupit. Nakonec však brněnský závodník povolení od lékařů dostal a do závodu nastoupil.

Abraham startoval až z dvaadvacáté pozice a během závodu kvůli bolestem a nevolnosti uvažoval o odstoupení, nakonec však vydržel až do cíle a připsal si jeden bod. Celkem už má letos pět bodů.

MotoGP: Rins vítězí o 13 tisícin před Márquezem

MotoGP: Rins vítězí o 13 tisícin před Márquezem

„V sobotu jsme si mysleli, že mi po pádu nedovolí závodit, ale nakonec mi to lékaři povolili,“ prozradil po závodě Abraham. „Během závodu mě bolely svaly na rukou, což bylo následkem pátečního pádu. Neměl jsem daleko k tomu, abych odstoupil ze závodu, ale přemýšlel jsem o tom, že raději zůstanu pro případ, že někdo spadne a my bychom mohli získat nějaký bod, což se nakonec stalo. Tito mě pak po svém pádu postupně vteřinu po vteřině dojížděl a já jsem se bál vyvíjet příliš velké úsilí, protože se mi točila hlava, ale nakonec jsem dokázal dojet před ním a získat bod. Doufám, že se do čtvrtka fyzicky zotavím, abych byl připraven na test v Misanu,“ dodal brněnský závodník.

Zdroj a foto: Avintia Racing

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz