V kubatuře do 125ccm nejrychlejší Jonas Folger

Jezdci nejnižší kubatury mistrovství světa tentokrát uzavřeli část ranních zahřívacích tréninků a svou převahu na vodě předvedl, i když s pádem v závěru, Jonas Folger z Red Bull Ajo Motorsport.
V kubatuře do 125ccm nejrychlejší Jonas Folger

Jakub Kornfeil si v posledním tréninku na vodě zajel pro čtyřiadvacátý čas, což momentálně na Folgera představuje deset sekund ztráty, na první desítku pak polovinu.


Velká Británie, Silverstone:

Počasí: déšť, mokrá dráha
Teplota: 11°C
Vlhkost: 80%
Teplota povrchu: 10°C

GP Velké Británie, 125ccm – Warm Up:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta
1 Jonas FOLGER GER Red Bull Ajo MotorSport Aprilia 207.4 2'31.372
2 Nicolas TEROL SPA Bankia Aspar Team 125cc Aprilia 213.2 2'32.645 1.273
3 Marcel SCHROTTER GER Mahindra Racing Mahindra 206.7 2'33.174 1.802
4 Johann ZARCO FRA Avant-AirAsia-Ajo Derbi 207.4 2'33.845 2.473
5 Maverick VIÑALES SPA Blusens by Paris Hilton Racing Aprilia 209.2 2'35.382 4.010
6 Adrian MARTIN SPA Bankia Aspar Team 125cc Aprilia 209.0 2'35.399 4.027
7 Danny KENT GBR Red Bull Ajo MotorSport Aprilia 208.4 2'35.485 4.113
8 Sandro CORTESE GER Intact-Racing Team Germany Aprilia 207.0 2'35.747 4.375
9 Efren VAZQUEZ SPA Avant-AirAsia-Ajo Derbi 211.6 2'36.144 4.772
10 Sergio GADEA SPA Blusens by Paris Hilton Racing Aprilia 211.8 2'36.631 5.259
11 Simone GROTZKYJ ITA Phonica Racing Aprilia 208.9 2'36.871 5.499
12 Sturla FAGERHAUG NOR WTR-Ten10 Racing Aprilia 208.5 2'37.367 5.995
13 Danny WEBB GBR Mahindra Racing Mahindra 207.7 2'37.545 6.173
14 Hector FAUBEL SPA Bankia Aspar Team 125cc Aprilia 211.0 2'37.584 6.212
15 Harry STAFFORD GBR Ongetta-Centro Seta Aprilia 207.5 2'37.993 6.621
16 Peter SEBESTYEN HUN Caretta Technology KTM 204.5 2'38.493 7.121
17 Taylor MACKENZIE GBR Phonica Racing Aprilia 203.5 2'39.667 8.295
18 John McPHEE GBR Racing Steps Foundation KRP Aprilia 208.1 2'39.761 8.389
19 Luis SALOM SPA RW Racing GP Aprilia 209.7 2'39.987 8.615
20 Louis ROSSI FRA Matteoni Racing Aprilia 204.1 2'40.028 8.656
21 Alberto MONCAYO SPA Andalucia Banca Civica Aprilia 206.2 2'40.727 9.355
22 Alexis MASBOU FRA Caretta Technology KTM 204.1 2'40.787 9.415
23 Zulfahmi KHAIRUDDIN MAL Airasia-Sic-Ajo Derbi 207.3 2'41.827 10.455
24 Jakub KORNFEIL CZE Ongetta-Centro Seta Aprilia 207.8 2'41.995 10.623
25 Giulian PEDONE SWI Phonica Racing Aprilia 208.2 2'42.167 10.795
26 Joan PERELLO SPA Matteoni Racing Aprilia 201.5 2'43.019 11.647
27 Jasper IWEMA NED Ongetta-Abbink Metaal Aprilia 209.2 2'44.345 12.973
28 Alessandro TONUCCI ITA Team Italia FMI Aprilia 199.9 2'47.183 15.811
29 Francesco MAURIELLO ITA WTR-Ten10 Racing Aprilia 198.9 2'51.218 19.846
30 Niklas AJO FIN TT Motion Events Racing Aprilia 202.9 3'38.069 1'06.697

Luigi MORCIANO ITA Team Italia FMI Aprilia


5:34 | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
4:41 | Mir slaví: odkaz
4:41 | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
4:41 | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
4:40 | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00