V kubatuře do 125ccm nejrychlejší Jonas Folger

Jezdci nejnižší kubatury mistrovství světa tentokrát uzavřeli část ranních zahřívacích tréninků a svou převahu na vodě předvedl, i když s pádem v závěru, Jonas Folger z Red Bull Ajo Motorsport.
V kubatuře do 125ccm nejrychlejší Jonas Folger

Jakub Kornfeil si v posledním tréninku na vodě zajel pro čtyřiadvacátý čas, což momentálně na Folgera představuje deset sekund ztráty, na první desítku pak polovinu.


Velká Británie, Silverstone:

Počasí: déšť, mokrá dráha
Teplota: 11°C
Vlhkost: 80%
Teplota povrchu: 10°C

GP Velké Británie, 125ccm – Warm Up:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta
1 Jonas FOLGER GER Red Bull Ajo MotorSport Aprilia 207.4 2'31.372
2 Nicolas TEROL SPA Bankia Aspar Team 125cc Aprilia 213.2 2'32.645 1.273
3 Marcel SCHROTTER GER Mahindra Racing Mahindra 206.7 2'33.174 1.802
4 Johann ZARCO FRA Avant-AirAsia-Ajo Derbi 207.4 2'33.845 2.473
5 Maverick VIÑALES SPA Blusens by Paris Hilton Racing Aprilia 209.2 2'35.382 4.010
6 Adrian MARTIN SPA Bankia Aspar Team 125cc Aprilia 209.0 2'35.399 4.027
7 Danny KENT GBR Red Bull Ajo MotorSport Aprilia 208.4 2'35.485 4.113
8 Sandro CORTESE GER Intact-Racing Team Germany Aprilia 207.0 2'35.747 4.375
9 Efren VAZQUEZ SPA Avant-AirAsia-Ajo Derbi 211.6 2'36.144 4.772
10 Sergio GADEA SPA Blusens by Paris Hilton Racing Aprilia 211.8 2'36.631 5.259
11 Simone GROTZKYJ ITA Phonica Racing Aprilia 208.9 2'36.871 5.499
12 Sturla FAGERHAUG NOR WTR-Ten10 Racing Aprilia 208.5 2'37.367 5.995
13 Danny WEBB GBR Mahindra Racing Mahindra 207.7 2'37.545 6.173
14 Hector FAUBEL SPA Bankia Aspar Team 125cc Aprilia 211.0 2'37.584 6.212
15 Harry STAFFORD GBR Ongetta-Centro Seta Aprilia 207.5 2'37.993 6.621
16 Peter SEBESTYEN HUN Caretta Technology KTM 204.5 2'38.493 7.121
17 Taylor MACKENZIE GBR Phonica Racing Aprilia 203.5 2'39.667 8.295
18 John McPHEE GBR Racing Steps Foundation KRP Aprilia 208.1 2'39.761 8.389
19 Luis SALOM SPA RW Racing GP Aprilia 209.7 2'39.987 8.615
20 Louis ROSSI FRA Matteoni Racing Aprilia 204.1 2'40.028 8.656
21 Alberto MONCAYO SPA Andalucia Banca Civica Aprilia 206.2 2'40.727 9.355
22 Alexis MASBOU FRA Caretta Technology KTM 204.1 2'40.787 9.415
23 Zulfahmi KHAIRUDDIN MAL Airasia-Sic-Ajo Derbi 207.3 2'41.827 10.455
24 Jakub KORNFEIL CZE Ongetta-Centro Seta Aprilia 207.8 2'41.995 10.623
25 Giulian PEDONE SWI Phonica Racing Aprilia 208.2 2'42.167 10.795
26 Joan PERELLO SPA Matteoni Racing Aprilia 201.5 2'43.019 11.647
27 Jasper IWEMA NED Ongetta-Abbink Metaal Aprilia 209.2 2'44.345 12.973
28 Alessandro TONUCCI ITA Team Italia FMI Aprilia 199.9 2'47.183 15.811
29 Francesco MAURIELLO ITA WTR-Ten10 Racing Aprilia 198.9 2'51.218 19.846
30 Niklas AJO FIN TT Motion Events Racing Aprilia 202.9 3'38.069 1'06.697

Luigi MORCIANO ITA Team Italia FMI Aprilia


17. června | Mnozí jezdci si po dnešním závodě připomínali Andrease Pereze, který před týdnem na katalánském okruhu zahynul běhe… odkaz
17. června | Quartararo se raduje z první výhry: odkaz
16. června | Just a photo of 5ft 2in tall @26_DaniPedrosa stood next to @paugasol who is a whopping 7ft tall. Thank you that'll… odkaz
16. června | Vicente Perez byl po kvalifikační nehodě převezen do nemocnice na další vyšetření. odkaz
16. června | Jorge Martin měl v sobotu dopoledne dost nepříjemný pád, ale je v pořádku. odkaz

Harmonogram

GP Nizozemska, Assen
Pátek 29. června
Moto3 1. trénink   09:00–09:40
MotoGP 1. trénink   09:55–10:40
Moto2 1. trénink   10:55–11:40
Moto3 2. trénink   13:10–13:50
MotoGP 2. trénink   14:05–14:50
Moto2 2. trénink   15:05–15:50
Sobota 30. června
Moto3 3. trénink   09:00–09:40
MotoGP 3. trénink   09:55–10:40
Moto2 3. trénink   10:55–11:40
Moto3 kvalifikace   12:35–13:15
MotoGP 4. trénink   13:30–14:00
MotoGP 1. kvalifikace   14:10–14:25
MotoGP 2. kvalifikace   14:35–14:50
Moto2 kvalifikace   15:05–15:50
Neděle 1. července    
Moto3 warm up   08:40–09:00
Moto2 warm up   09:10–09:30
MotoGP warm up   09:40–10:00
Moto3 závod   11:00
Moto2 závod   12:20
MotoGP závod   14:00