V kvalifikaci zajel Abraham na třiadvacátou pozici

V závěru kvalifikace nové střední kubatury Moto2 rozhodovaly o pozicích na startovním roštu minimální rozdíly. Abraham už v závěru nedokázal zrychlit a z pozic v první desítce nakonec klesl až na třiadvacátou pozici.

To znamená, že v prvním závodu Moto2 bude startovat z šesté řady, což není tak špatné, když si uvědomíme, že je startu jednačtyřicet závodníků. Start bude zcela určitě klíčovou záležitostí, protože tam může získat nejvíc během relativně krátké doby. Předjíždět jednotlivé jezdce už totiž nebude v průběhu závodu tak jednoduchá záležitost.

„Jsem z výsledku hodně naštvaný,“ řekl po sobotní kvalifikaci Karel Abraham, který v jednu chvíli figuroval na pozicích v první desítce. „V závěru jsem bohužel nezrychlil. Stále nejvíc ztrácím na top speedu. Není to moc, ale v tak vyrovnané konkurenci je to znát.“

„Na první desítku mi chybělo pět desetinek sekundy. Proti dnešnímu volnému tréninku jsem přitom zrychlil o sekundu. Před zítřejším závodem se ještě musíme podívat na přední kolo, které v závěru začalo klouzat,“ ukončil svůj pohled na první kvalifikaci sezony brněnský jezdec týmu Cardion AB Motoracing.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz