V Le Mans vyhrál Maverick Vinales poprvé v seriálu GP

Vítězstvím v závodu nejnižší kubatury francouzské Grand Prix se stal jezdec týmu Blusens by Paris Hilton vůbec nejmladším Španělem v historii, který vyhrál závod v motocyklovém mistrovství světa.

Maverick Vinales vyhrál závod třídy do 125ccm ve věku, kdy mu bylo šestnácti let a sto dvacet tři dnů. Tím vymazal rekord Jorge Lorenza, který byl do minulé neděle nejmladším Španělem s vítězstvím v podniku Grand Prix od závodu v Brazílii 2003.

Vinales je nyní za Scottem Reddingem a Marcem Melandrim v pořadí třetím nejmladším jezdcem v historii motocyklového šampionátu, který má na svém kontě vítězství v závodu Grand Prix. Jeho výkon je o to pozoruhodnější, když vezmeme v úvahu, že závod v Le Mans byl jeho teprve čtvrtým v premiérové sezoně jezdce mistrovství světa.

Vysokou laťku nastavil už v úvodním podniku v Kataru, kde cílem projel devátý, v Jerezu sice závod nedokončil, ale už v Estorilu ztratil na třetí místo jen dvě tisíciny sekundy. Ve francouzském Le Mans pak parádní nástup do premiérového ročníku korunoval fantastickým výkonem v posledních kolech, kde bojoval se zkušeným krajanem Nicolasem Terolem.

„Věděl jsem, že musím počkat na ten správný okamžik, kdy za to vezmu a předjedu Nica,“ uvedl nadšený Vinales. „Bylo jasné, že bych ho mohl předjet v posledním kole, chtěl jsem to udělat, ale nešlo to. V poslední zatáčce ale udělal chybu, čehož jsem využil a vyhrál.“

„Vítězství je důležité pro mě i pro tým, ale nyní musíme následovat cíle, které jsme si stanovili před začátkem sezony a to, bojovat o titul pro nováčka roku a postupně se závod od závodu zlepšovat,“ řekl závěrem Maverick Vinales, vítěz čtvrtého závodu sezony v Le Mans.

Výkon Mavericka Vinalese komentoval Ricard Jové, manažer týmu Blusens by Paris Hilton: „Co tento mladý klučina předvedl není vůbec jednoduché dokázat. Ano, má skvělý motocykl a vynikající tým, ale především je to neuvěřitelný talent.“