V Malajsii Kornfeil vybojoval své první letošní podium

Jakub Kornfeil dokončil závod v Malajsii na druhém místě. Je to jeho první letošní umístění na stupních vítězů.

Hned v úvodu sobotní kvalifikace kategorie Moto3 začalo pršet, takže jezdci museli do boxů, aby přezuli na mokré pneumatiky. Kornfeil si na mokrém povrchu nakonec zajistil start z páté řady – konkrétně z patnáctého místa. Jeho nejrychlejší kvalifikační kolo mělo hodnotu 2:28,215.

„Dnes bylo počasí opravdu nevyzpytatelné. Do kvalifikace jsme vyjeli na hladkých pneumatikách, ale hned za první zatáčkou začalo pršet. Objel jsem tak jedno kolo a bylo to velmi obtížné. Rychle jsem se vrátil do boxů pro mokré pneumatiky, jenže naše nastavení vůbec nefungovalo. Propadl jsem se tedy až někam do třetí desítky. Naprosto jsme tedy změnili nastavení a ve své podstatě se zapojili do kvalifikace až v její druhé polovině. Čas se mi pomalu dařilo vylepšovat, ale bohužel se mi nepodařilo dostat až do první desítky. Důležité ovšem je to, že jsem byl ráno na suchu druhý a nakonec se nám podařilo najít nastavení i do mokra, takže ať už bude zítra sucho nebo mokro, na obě varianty jsme dobře připravení,“ prohlašoval po kvalifikaci Kornfeil.

Moto3: Padací závod ovládl Bagnaia, Kornfeil na podiu

Do nedělního závodu se tedy český závodník pouštěl z patnácté pozice. Sepang je domácím okruhem jeho týmu, takže se chtěl představit v co nejlepším světle. Start se našemu jezdci povedl. O několik míst si polepšil. Následně se posunul dále vpřed po několika hromadných pádech, které v dnešním závodě byly k vidění. Postupně se Kornfeil dostal až na druhé místo, ale Bo Bendsneyder na něj zle dotíral, až se nakonec dostal před něj, ale ne na dlouho, protože Kornfeil se vrátil zpět před mladého Holanďana.  Následně upadla Maria Herrera a po její nehodě byl závod předčasně ukončen. Kornfeil obsadil druhé místo.

„Dnes to byl velmi uklouzaný závod a udržet se na motorce bylo vážně velmi náročné. Po dobrém startu jsem se rychle posunul vpřed. Když na čele upadli ti tři, snažil jsem se hlavně nezazmatkovat a  neupadnout. Přesto se mi dařilo zajíždět celkem rychlá kola a dokázal jsem udržet druhé místo. Je to vynikající pocit. Druhé místo na suchém povrchu považuji za nejcennější výsledek své kariéry. Navíc je to domácí Velká cena mého týmu, kterému chci moc poděkovat. Zároveň mám radost, že se tak můžu odvděčit lidem ze SIC a M7 za pěkné přivítání a milý přístup během těch několika dnů tady v Malajsii. V neposlední řadě taky moc děkuji všem partnerům za podporu a také fanouškům, kteří si dnes přivstali – letošní čekání na pódium bylo opravdu velmi dlouhé. Konečně jsem dokázal nasbírat více než sto bodů. Tolik jsem za celou dobu v MS ještě nikdy neměl,“ raduje se jihomoravský závodník.