V Malajsii první Rossi, druhý Stoner, třetí Hayden

Poslední den testu byl na okruhu v Sepangu znovu nejrychlejším jezdcem Valentino Rossi, ale velmi dobrý výkon předvedl Nicky Hayden z Ducati a dvojice jezdců Tech 3.

Valentino Rossi spolu s Casey Stonerem, Nicky Haydenem a Colinem Edwardsem v pátek zajeli jako jediní na dráze v Sepangu časy pod hranici dvou minut a jedné sekundy, což byl skutečně velmi dobrý a vyrovnaný výkon od první čtveřice jezdců na výsledkové listině druhého dne testů v Malajsii.

Ital v barvách tovární stáje Fiat Yamahy byl s dnešním časem na kolo o 0,247 sekundy rychlejší než v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie v roce 2009, kde si dojel pro pole position. Rossi byl na dráze v Sepangu absolutně nejrychlejší a v průběhu čtyř zkušebních dnů, které tam v únoru jezdci MotoGP absolvovali, před sebe nikoho nepustil.

Druhá pozice patřila Casey Stonerovi z továrního týmu italského výrobce Ducati, jenž v průběhu testu pokračoval v hodnocení nového motoru a zadního ramene GP10. Perfektní výkon ale předvedl jeho týmový kolega Nicky Hayden, který si natolik dokázal zlepšit časy na kolo, že mu poslední den v Malajsii patřila třetí příčka.

Stejně dobrým výkonem se blýskla dvojice jezdců Monster Tech 3 Colin Edwards a Ben Spies. Po čtvrtečních problémech s elektronikou si Edwards v pátek polepšil a byl také posledním jezdcem s časem pod hranicí dvou minut a jedné sekundy. Ben Spies si na Yamahu velmi rychle zvyká, což dokazuje jeho dnešní pátý nejrychlejší čas. Američan si přitom stačil zajet simulaci závodu a s konzistentními časy na kolo byl spokojený.

U Suzuki poprvé testovali nový motor GSV-R a Loris Capirossi byl v jednom kole. Italský veterán zajel celkem sto okruhů a dnes můžeme s klidným svědomím konstatovat, že s šestým časem na kolo se mu v tomto směru podařilo viditelné zlepšení.

Nejvíc okruhů (140) zajel během dvou dnů v Malajsii jezdec satelitní Ducati Mika Kallio, ale nejlepší čas už byl za hranicí dvou minut a dvou sekund. Za ním se umístil jeho týmový kolega Aleix Espargaro s časem na kolo 2´02,367 sekundy.

Marco Simoncelli dnes v nájezdu do třetího kola havaroval v sedmé zatáčce a musel odjet do nemocnice na kontrolu. Ital absolvoval těžký pád, ale v nemocnici se neprokázalo žádné vážné zranění, takže se na okruh později vrátil, ale v testu již dále nepokračoval. Spadl také jeho týmový kolega ze San Carlo Honda Gresini Marco Melandri, ale v jeho případě se to obešlo bez komplikací.

Příští test jezdci královské kubatury MotoGP absolvují ve dnech osmnáctého až devatenáctého března v Kataru a pak už následuje ostrý start do sezony 2010 jedenáctého dubna v úvodním podniku katarské Grand Prix.