V Misanu si Kornfeil vyjel nejlepší výsledek sezóny

Po delší době se Kornfeil dočkal bodů. V Misanu si zajistil nejlepší výsledek dosavadního průběhu sezóny.

Po pátečních trénincích byl český jezdec Jakub Kornfeil sice až třicátý, ale v sobotu si dokázal polepšit a kvalifikoval se jako dvacátý.

„Dnes určitě velká spokojenost. Včera jsme se hodně trápili, takže kdyby mně před kvalifikací někdo řekl, že pojedu 43,0 s a budu dvacátý, bral bych to všemi deseti. Jasně, když na to pak přijde, začnete přemýšlet, že tu a tam to šlo udělat ještě o něco líp. Objektivně myslím, že asi dvě desetiny ještě najít šly. Když jsem ve svém nejrychlejším kole jel za Antonellim, ve třetím sektoru jsem viděl, že jsem asi o šest desetin lepší než své dosavadní kolo. Snažil jsem se dávat pozor, poslední úsek je hodně přísný na přejíždění čar lemující okruh, takže nechat si anulovat takové kolo by prostě nebylo dobré. Nakonec jsem jej zdárně dokončil, takže fajn. Ve srovnání s pátkem to dnes byla úplně jiná písnička. Moc děkuji týmu, že jsme našli daleko lepší nastavení. Motorka teď funguje na směsích S i M a za klukama se taky dokážu držet. Nicméně zítra nás asi čeká pořádný déšť, tak uvidíme, jak to půjde. Doufám, že budete držet palce!“ sdělil po sobotní kvalifikaci Kornfeil.

Moto3: V mokrém závodě plném pádů vítězí Fenati

Moto3: V mokrém závodě plném pádů vítězí Fenati

Po kvalifikaci se nakonec Kornfeil z dvacátého místa posunul na patnácté, protože několik jezdců obdrželo penalizaci. Neděle byla v Misanu pro jezdce velmi složitá z hlediska počasí. Na okruhu od rána vydatně pršelo a trať byla plná vody. Během závodů všech tříd došlo k mnoha pádům. Na zemi skončil i Jakub Kornfeil, ale dokázal se vrátit zpět do závodu a získával pozice zpět, až se nakonec dostal na celkové sedmé místo. Jedná se o Kornfeilův zatím nejlepší výsledek dosavadního průběhu sezóny.

„Tento závod byl neskutečný. Závodím už poměrně dlouho, ale něco takového jsem snad nezažil. Trať byla hrozně nevyzpytatelná. Spousta pádů, které jsme dneska viděli, prostě nejdou rozumně vysvětlit. Měl jsem docela špatný start, takže jsem se snažil jet co nejrychleji a dostat se dopředu. To se docela dařilo, ale nakonec jsem na to spěchání doplatil. Nejdřív mě to trošku vysadilo v zatáčce šest. To jsem zachránil, nevím jak a pak na brzdy do zatáčky osm to prostě ustřelilo a už jsem ležel. Než přiběhli maršálové, byl jsem už na cestě na trať a zařadil jsem se někam za dvacítku před mého týmového kolegu. Závod začal znova. Rytmus jsem měl pořád stejný a motorka skvěle fungovala. To jsem si říkal, že se přetrhnu, aby to dopadlo. Některé soupeře jsem předjel, někteří spadli a koncem závodu už jsem byl zase v top ten. Dost mi záleželo na tom, abych předjel Arenase, protože jsme v šampionátu docela blízko a z dosavadních zkušeností vím, že ne každý závod máme šanci vyjíždět body. To se nakonec podařilo a za sedmé místo jsem moc šťastný. S celým týmem jsme si tento závod moc užili a já jim děkuji za skvělé nastavení. Mám velkou radost, že mě fandové a partneři konečně viděli výš ve výsledkových tabulkách. Díky!“  říká spokojený jihomoravský jezdec.

Zdroj: TZ, foto: MC Peugeot Saxoprint

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře