V Moto2 byl v neděli ráno nejrychlejší Julián Simón, Pešek jedenáctý

Jízdu na mokré dráze brněnského závodního okruhu zvládl v neděli ráno ze všech nejlépe Španěl Julián Simón z Mapfre Aspar, Lukáš Pešek skončil jedenáctý a Patrik Vostárek šestadvacátý.

Brno
Teplota: 20°C
Teplota povrchu: 23°C
Vlhkost: 86%

Do zahřívacího tréninku kubatury Moto2 nenastoupil český závodník Karel Abraham, u něhož bylo po včerejší nehodě podezření na otřes mozku a lékaři mu nakonec zakázali nastoupit do závodu, který je na programu patnáct minut po dvanácté. Určitě obrovská smůla nejen pro celý tým Cardion AB Motoracing, ale také pro všechny fanoušky, kteří se na brněnského rodáka přišli podívat.

Nadějný výkon předvedl v zahřívacím tréninku jezdec Matteoni CP Racing Lukáš Pešek, který se umístil na jedenáctém místě. Nicméně start z pětadvacáté pozice je pro zisk bodů velmi těžký. Uvidíme, jak se bude vyvíjet povětrnostní situace na okruhu, protože počasí dnes může zamíchat kartami a to pořádně.

GP České republiky, Moto2 – warm-up:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta
1 Julian SIMON SPA Mapfre Aspar Team Suter 247.5 2'18.619
2 Gabor TALMACSI HUN Fimmco Speed Up Speed Up 248.7 2'19.341 0.722 / 0.722
3 Shoya TOMIZAWA JPN Technomag-CIP Suter 246.3 2'19.564 0.945 / 0.223
4 Xavier SIMEON BEL Holiday Gym Racing Moriwaki 241.9 2'19.750 1.131 / 0.186
5 Hector FAUBEL SPA Marc VDS Racing Team Suter 247.3 2'19.754 1.135 / 0.004
6 Andrea IANNONE ITA Fimmco Speed Up Speed Up 246.7 2'19.899 1.280 / 0.145
7 Valentin DEBISE FRA WTR San Marino Team ADV 244.5 2'19.917 1.298 / 0.018
8 Mike DI MEGLIO FRA Mapfre Aspar Team Suter 243.5 2'20.207 1.588 / 0.290
9 Alex DEBON SPA Aeroport de Castello - Ajo FTR 246.1 2'20.274 1.655 / 0.067
10 Raffaele DE ROSA ITA Tech 3 Racing Tech 3 245.6 2'20.390 1.771 / 0.116
11 Lukáš PEŠEK CZE Matteoni CP Racing Moriwaki 244.5 2'20.404 1.785 / 0.014
12 Arne TODE GER Racing Team Germany Suter 245.1 2'20.429 1.810 / 0.025
13 Yuki TAKAHASHI JPN Tech 3 Racing Tech 3 240.5 2'20.457 1.838 / 0.028
14 Kenny NOYES USA Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 244.3 2'20.578 1.959 / 0.121
15 Thomas LUTHI SWI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 242.0 2'20.670 2.051 / 0.092
16 Stefan BRADL GER Viessmann Kiefer Racing Suter 245.6 2'20.744 2.125 / 0.074
17 Toni ELIAS SPA Gresini Racing Moto2 Moriwaki 246.6 2'21.130 2.511 / 0.386
18 Yonny HERNANDEZ COL Blusens-STX BQR-Moto2 244.7 2'21.152 2.533 / 0.022
19 Simone CORSI ITA JIR Moto2 Motobi 244.6 2'21.389 2.770 / 0.237
20 Sergio GADEA SPA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 247.1 2'21.771 3.152 / 0.382
21 Scott REDDING GBR Marc VDS Racing Team Suter 243.2 2'21.952 3.333 / 0.181
22 Dominique AEGERTER SWI Technomag-CIP Suter 245.0 2'21.956 3.337 / 0.004
23 Alex BALDOLINI ITA Caretta Technology Race Dept I.C.P. 243.5 2'21.975 3.356 / 0.019
24 Ricard CARDUS SPA Maquinza-SAG Team Bimota 246.5 2'22.262 3.643 / 0.287
25 Joan OLIVE SPA Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 242.6 2'22.322 3.703 / 0.060
26 Patrik VOSTÁREK CZE Vector Kiefer Racing Suter 242.8 2'22.403 3.784 / 0.081
27 Anthony WEST AUS MZ Racing Team MZ-RE Honda 242.9 2'22.479 3.860 / 0.076
28 Roberto ROLFO ITA Italtrans S.T.R. Suter 243.8 2'22.568 3.949 / 0.089
29 Ratthapark WILAIROT THA Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 244.3 2'22.605 3.986 / 0.037
30 Mashel AL NAIMI QAT Blusens-STX BQR-Moto2 244.2 2'22.741 4.122 / 0.136
31 Fonsi NIETO SPA Holiday Gym G22 Moriwaki 243.2 2'22.802 4.183 / 0.061
32 Jules CLUZEL FRA Forward Racing Suter 245.9 2'23.360 4.741 / 0.558
33 Claudio CORTI ITA Forward Racing Suter 243.2 2'23.429 4.810 / 0.069
34 Niccolo CANEPA ITA RSM Team Scot Suter 238.8 2'23.467 4.848 / 0.038
35 Vladimir IVANOV UKR Gresini Racing Moto2 Moriwaki 243.0 2'23.782 5.163 / 0.315
36 Robertino PIETRI VEN Italtrans S.T.R. Suter 241.2 2'23.909 5.290 / 0.127
37 Axel PONS SPA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 239.6 2'24.501 5.882 / 0.592
38 Yusuke TESHIMA JPN JIR Moto2 Motobi 241.6 2'25.524 6.905 / 1.023
39 Yannick GUERRA SPA Holiday Gym G22 Moriwaki 240.8 2'27.279 8.660 / 1.755

Karel ABRAHAM CZE Cardion AB Motoracing FTR


22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
22. října | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
22. října | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00