V Moto2 byl v pátek nejrychlejší Shoya Tomizawa

V prvním volném tréninku ve Velké Británii zajel nejlepší čas Shoya Tomizawa před Anthonym Westem a Xavierem Simeonem.

Jezdci Moto2 měli na rozdíl od svých kolegů z ostatních kubatur mokrou trať. Tomizawa byl s půlsekundovým náskokem nejrychlejší a mokré podmínky nechaly vyniknout druhým místem Anthonyho Westa. Třetí Xavier Simeon zastupuje za zraněného Yannicka Guerru.

Na vodě umí také Karel Abraham, což potvrdil čtvrtým místem, za sebou nechal Alexe de Angelise, Scotta Reddinga a Alexe Baldoliniho. Špatně se nedařilo ani Lukáši Peškovi, patří mu 14. pozice. Vedoucí jezdec šampionátu Toni Elias byl až dvaadvacátý.

Navzdory obtížným podmínkám upadli jen dva jezdci, Alex de Angelis a Vladimir Leonov.

GP Velké Británie - Moto2, 1. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Shoya TOMIZAWA Technomag-CIP Suter 2'28.020  
2 Anthony WEST MZ Racing Team MZ-RE Honda 2'28.602 0.582 
3 Xavier SIMEON Holiday Gym G22 Moriwaki 2'28.733 0.713 
4 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing FTR 2'28.759 0.739 
5 Alex DE ANGELIS RSM Team Scot Force GP210 2'29.189 1.169 
6 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Suter 2'29.267 1.247 
7 Alex BALDOLINI Caretta Technology Race Dept I.C.P. 2'29.342 1.322 
8 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 2'29.364 1.344 
9 Arne TODE Racing Team Germany Suter 2'29.658 1.638 
10 Jules CLUZEL Forward Racing Suter 2'29.659 1.639 
11 Thomas LUTHI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 2'29.745 1.725 
12 Claudio CORTI Forward Racing Suter 2'29.923 1.903 
13 Vladimir LEONOV Vector Kiefer Racing Suter 2'29.965 1.945 
14 Lukáš PEŠEK Matteoni CP Racing Moriwaki 2'29.972 1.952 
15 Gabor TALMACSI Fimmco Speed Up Speed Up 2'29.992 1.972 
16 Yonny HERNANDEZ Blusens-STX BQR-Moto2 2'30.041 2.021 
17 Mike DI MEGLIO Mapfre Aspar Team Suter 2'30.214 2.194 
18 Alex DEBON Aeroport de Castello - Ajo FTR 2'30.386 2.366 
19 Mattia PASINI JIR Moto2 Motobi 2'30.918 2.898 
20 Julian SIMON Mapfre Aspar Team Suter 2'31.015 2.995 
21 Simone CORSI JIR Moto2 Motobi 2'31.236 3.216 
22 Toni ELIAS Gresini Racing Moto2 Moriwaki 2'31.407 3.387 
23 Yuki TAKAHASHI Tech 3 Racing Tech 3 2'31.796 3.776 
24 Hector FAUBEL Marc VDS Racing Team Suter 2'32.054 4.034 
25 Kenny NOYES Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'32.132 4.112 
26 Raffaele DE ROSA Tech 3 Racing Tech 3 2'32.269 4.249 
27 Andrea IANNONE Fimmco Speed Up Speed Up 2'32.481 4.461 
28 Vladimir IVANOV Gresini Racing Moto2 Moriwaki 2'32.661 4.641 
29 Sergio GADEA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 2'32.926 4.906 
30 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 2'32.929 4.909 
31 Stefan BRADL Viessmann Kiefer Racing Suter 2'33.200 5.180 
32 Valentin DEBISE WTR San Marino Team ADV 2'33.584 5.564 
33 Bernat MARTINEZ Maquinza-SAG Team Bimota 2'33.775 5.755 
34 Niccolo CANEPA RSM Team Scot Force GP210 2'34.520 6.500 
35 Joan OLIVE Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 2'34.550 6.530 
36 Fonsi NIETO Holiday Gym G22 Moriwaki 2'34.628 6.608 
37 Anthony DELHALLE Blusens-STX BQR-Moto2 2'34.795 6.775 
38 Roberto ROLFO Italtrans S.T.R. Suter 2'35.506 7.486 
39 Kev COGHLAN Monlau Joey Darcey FTR 2'35.749 7.729 
40 Robertino PIETRI Italtrans S.T.R. Suter 2'36.263 8.243 
  Axel PONS Tenerife 40 Pons Pons Kalex 2'38.458 10.438 
16:20 | Nemocného Folgera v Malajsii nahradí Michael van der Mark.
15:42 | Dnes je to 6 let, co zahynul Marco Simoncelli.
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00