V Mugellu dnes Héctor Barberá uzavřel první desítku

Třiadvacetiletý Španěl v barvách týmu Páginas Amarillas Aspar byl v prvním tréninku na Velkou cenu Itálie nejlepším z nováčků, kteří letos přišli do královské kubatury z kategorie čtvrtlitrových motocyklů.

Dnes jela Bárberovi jeho Ducati neskutečně rychle a na rovince mu naměřili neuvěřitelných 339,6 kilometrů v hodině. Nicméně v poslední zatáčce se nevyhnul pádu ve štěrkové únikové zóně, ale dokázal se ještě vrátit na dráhu a v poslední půlhodině nastavit svůj desátý nejrychlejší čas na kolo.

„Na začátku jsem měl velmi dobrý kontakt a potřebnou jistotu, ale to mě natolik nabudilo, že jsem na to při brzdění v poslední zatáčce až příliš tvrdě tlačil,“ řekl úvodem Héctor Barberá. „Byl jsem široký, ale přitom jel natolik rychle, že jsem to musel položit, abych nenarazil do stěny. Naštěstí jsem byl v pořádku a schopný se na další půlhodinu vrátit zpátky.“

„Na své Ducati se opět cítím velmi pohodlně a jen se pomalu snažím zlepšovat časy na kolo bez toho, abychom dělali zásadní změny v nastavení. Pokaždé se do Mugella těším a nechci si nechat ujít příležitost na dobrý nedělní závod. Dokázal jsem se postupně zlepšovat a svůj nejlepší čas jsem prakticky nastavil až v samotném závěru,“ řekl jezdec Aspar týmu MotoGP, Héctor Barberá.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz