V Mugellu jezdci zvolili různé kombinace směsí pneumatik

Bridgestone v Mugellu získal 200. umístění na stupních vítězů.
Závod královské kubatury Velké ceny Itálie v mnohém připomínal ten poslední z Le Mans. Start proběhl na mokrých pneumatikách a v druhé polovině z třiadvaceti kol závodu už jezdci závodili na hladkých pneumatikách.

V náročných podmínkách si pro vítězství v Mugellu dojel Casey Stoner, který tak pro značku Ducati zajistil jejich první vítězství na jejich domácí závodní dráze v Toskánsku. Druhý skončil Jorge Lorenzo a třetí jeho týmový kolega z Fiat Yamahy Valentino Rossi.

Počasí připravilo prostor pro individuální strategie týmů a například James Toseland z Monster Tech 3 si pro výměnu motocyklu přijel už ve čtvrtém kole závodu. V osmém už byl nejrychlejším jezdcem na okruhu a celkově si v Itálii připsal zatím svůj nejlepší výsledek v podobě sedmého místa.

Vedoucí jezdci Stoner, Lorenzo a Rossi zvolili pro výměnu desáté kolo. Casey Stoner klesl v osmém až na šesté místo, ale volba střední směsi přední a zadní hladké pneumatiky se ukázala jako správná volba a umožnila mu získat ztracené pozice zpátky a závod nakonec s přehledem vyhrát.

„Chci Caseymu a Ducati poblahopřát, protože vím jak mimořádné je to pro ně vítězství. Jejich první na domácím okruhu.“ řekl Hiroshi Yamada z Bridgestone Motorsport. „Byl to velmi vzrušující závod s celkem šesti jezdci ve vedení a z toho byli čtyři Italové.“

„Suzuki odvedla dobrou práci a bylo skvělé vidět oba jejich jezdce ve vedení a Lorise pak jet po většinu závodu mezi prvními třemi. Niccolo Canepa také jezdil dobře, aby si tak poprvé připsal umístění v první desítce. Takto vyrovnané závodění je pro MotoGP skvělé, ale doufejme, že v Katalánsku se už dešti vyhneme!“

„Tento víkend je speciální rovněž pro Bridgestone, protože Jorgeho druhé místo pro nás znamená 200. pódiové umístění v závodech motocyklů od doby, kdy v roce 1987 získal to první Masaru Kobayashi v Suzuce,“ řekl závěrem Hiroshi Yamada.

Tohru Ubukata, který u Bridgestone Motorsport pracuje na vývoji závodních pneumatik k nedělnímu závodu Velké ceny Itálie uvedl: „Tento víkend jsme mohli vidět další velmi náročné podmínky pro naše pneumatiky. Chladné počasí s mokrým startem a rychle vysychající tratí.“

„Jsem velmi spokojený s výkonem našich mokrých a hladkých pneumatik, protože jsme mohli vidět dostatečný prostor mezi přechodem mokrých a hladkých pneumatik stejně, jak tomu bylo v Le Mans. Dokonce za chladných a vlhkých podmínek tady velmi dobře fungovala střední a tvrdá směs hladkých pneumatik a to i s klesající teplotou dráhy v průběhu samotného závodu,“ řekl Ubukata.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz