V neděli 29. března se pojede první virtuální závod MotoGP

Na skutečný závod si budeme muset ještě minimálně několik týdnů počkat. Ovšem v neděli 29. března se pojede alespoň virtuální závod.

První opravdový závod MotoGP se letos zatím kvůli pandemii koronaviru ještě nejel a dle aktuálního vývoje to vypadá, že se v brzké době ani nepojede. První závod je sice naplánovaný na počátek května, ale je téměř jisté, že i tam dojde k posunu.

A když není možné závodit na opravdové trati, může se závodit alespoň virtuálně. Formule 1 už svůj první virtuální závod uspořádala a nyní to vyzkouší i MotoGP.

Místo na trati se bude jezdit na simulátoru. F1 spouští novou sérii

Místo na trati se bude jezdit na simulátoru. F1 spouští novou sérii

Promotér MotoGP – Dorna Sport – potvrdil, že v neděli 29. března 2020 v 15:00 světového času odstartuje první virtuální závod MotoGP. Prostřednictvím oficiální videohry MotoGP 19 se „pojede“ na okruhu v Mugellu. Závod bude vypsán na šest kol. Před tím jezdci absolvují pětiminutovou kvalifikaci, podle níž se pak seřadí na startovním roštu. Účast zatím přislíbili Maverick Viňales, Marc Márquez, Fabio Quartararo, Alex Rins.

Závod bude vysílán například prostřednictvím sociálních sítí a také na oficiálních stránkách motogp.com, které nyní nabízejí fanouškům VideoPass zdarma. (Pozor: Zdarma je to pouze do 27. dubna, poté už se automaticky účtuje poplatek na další období.)

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře