V neděli přivítá portugalský Estoril jezdce nižších kubatur

Třídy 250ccm a 125ccm budou na pobřeží Atlantiku testovat tři dny.
Už tuto neděli přivítá portugalský okruh v Estorilu jezdce a týmy obou nižších kubatur světového šampionátu závodů silničních motocyklů. Předpověď počasí vypadá na tři dny testů celkem dobře a už dnes je u pobřeží Atlantiku teplota kolem třiadvaceti stupňů.

Ve dnech patnáctého až sedmnáctého března budeme mít možnost sledovat některé premiéry jezdů buď s jejich novými motocykly nebo jejich týmy, ale pozornost se zejména zaměří na úřadujícího mistra světa třídy do 250ccm Marca Simoncelliho a na vicemistra stejné kubatury Alvara Bautistu. Oba jezdci už v letošní přípravě zajeli některé velmi dobré časy, ale tentokrát to bude poprvé, co je spolu uvidíme na jedné dráze.

Alvaro Bautista od prvního předsezonního testu předváděl velmi silné výkony, ale osudnou se mu stala mokrá dráha ve Valencii, kde se svou Aprilii havaroval a zlomil si klíční kost. V Estorilu bude talentovaný Španěl pokračovat ve zvyšování své tělesné kondice, ale stejně tak bude pracovat na nové elektronice jeho Aprilie.

V Estorilu budou rovněž testovat letošní nováčci ve čtvrtlitrech. Úřadující mistr světa třídy 125ccm Mike Di Meglio a mistr světa třídy 125ccm z roku 2007 Gabor Talmacsi. Oba se spolu s Thomasem Lüthim z Emmi-Caffe Latte a Hiroshi Aoyamou na Hondě budou snažit letos bojovat o vítězství v závodech.

Premiéru s týmem Aprilia Madrid si odbude Američan Stevie Bonsey, který přestoupil do čtvrtlitrů po dvou sezonách v nejnižší kubatuře.

Třída do 125ccm má v Estorilu rovněž co nabídnout a to zejména v podobě silné jezdecké trojice Aspar týmu. Julian Simon, Bradley Smith a Sergio Gadea už v Jerezu a Valencii předvedli, že se s nimi v letošním roce musí vážně počítat.

Dalšími favority letošního ročníku mistrovství světa jsou jezdci Stefan Bradl a Simone Corsi, kteří si dobře vedli v sezoně 2008 a letos pojedou oba na továrních motocyklech Aprilia. Na stejném typu motocyklu také pojedou poprvé Randy Krummenacher a Danny Webb z DeGraaf Grand Prix.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz