V neděli se dařilo Takahashimu z Tech 3

Bývalý jezdec MotoGP a nyní zástupce týmu Tech 3 v Moto2 Yuki Takahashi si v neděli zajel pro nejrychlejší čas dne před Scottem Reddingem z Marc VDS Racing a třetím Anthony Westem v sedle stroje MZ.

Druhý den oficiálního testu v Jerezu Yuki Takahashi dokázal nastavit čas na kolo 1´44,552 sekundy, což bylo zlepšení o téměř jednu sekundu. Nicméně v celkovém hodnocení je do této chvíle nejrychlejší stále Toni Elías, protože jeho sobotní čas 1´44,077 sekundy zatím nikdo nepřekonal.

Velmi dobrý výkon podal britský mladík Scott Redding, který jede s belgickým týmem Marc VDS a v jednu chvíli byl dokonce vůbec nejrychlejším jezdcem na dráze a nakonec. S časem 1´44,600 sekundy mu nakonec patří druhá příčka.

Anthony West si v neděli připsal třetí čas na kolo a je vidět, že tomuto Australanovi 600ccm kubatura sedí. Zcela určitě bude Australan svádět souboje o vedoucí příčky a možná si takovým způsobem otevře dveře zpátky do MotoGP. Samozřejmě o to samé se bude snažit většina.

West s časem 1´44,614 sekundy porazil čtvrtého Stefana Bradla, který je na tom v Jerezu opravdu dobře a pátého Toniho Elíase, jezdce s prozatím nejlepším časem na kolo (sobota 1´44,077s).

Test nižších kubatur mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje zítra třetím, závěrečným dnem.

Test Moto2, Jerez – neděle 28. března 2010:

P. Jezdec Tým Motocykl Kol Čas
1. Yuki TAKAHASHI TECH 3 RACING TECH 3 61 1:44.552
2. Scott REDDING MARC VDS RACING TEAM SUTER 57 1:44.600
3. Anthony WEST MZ RACING TEAM MZ 58 1:44.614
4. Stefan BRADL VIESSMANN KIEFER RACING SUTER 43 1:44.737
5. Toni ELIAS GRESINI RACING MOTO2 MORIWAKI 69 1:44.775
6. Jules CLUZEL FORWARD RACING SUTER 54 1:44.857
7. Alex DE ANGELIS SCOT RACING TEAM SCOT 53 1:44.895
8. Julian SIMON MAPFRE ASPAR TEAM RSV 68 1:44.933
9. Alex DEBON AEROPORT DE CASTELLO - AJO FTR 62 1:44.963
10. Claudio CORTI FORWARD RACING SUTER 55 1:44.971
11. Roberto ROLFO ITALTRANS S.T.R. SUTER 67 1:45.009
12. Kenny NOYES JACK&JONES BY A. BANDERAS PROMOHARRIS 54 1:45.084
13. Shoya TOMIZAWA TECHNOMAG-CIP SUTER 56 1:45.149
14. Thomas LUTHI INTERWETTEN MOIWAKI MOTO2 MORIWAKI 63 1:45.240
15. Yonny HERNANDEZ BLUSENS-STX BQR MOTO2 67 1:45.240
16. Gabor TALMACSI FIMMCO SPEED UP SPEED UP 71 1:45.286
17. Axel PONS TENERIFE 40 PONS PONS KALEX 92 1:45.331
18. Alex BALDOLINI CARETTA TECHNOLOGY RACE D I.C.P. 73 1:45.357
19. Ratthapark WILAIROT THAI HONDA PTT SAG BIMOTA 60 1:45.463
20. Karel ABRAHAM CARDION AB MOTORACING RSV 60 1:45.490
21. Niccolo CANEPA RSM TEAM SCOT SCOT 77 1:45.568
22. Sergio GADEA TENERIFE 40 PONS PONS KALEX 80 1:45.618
23. Raffaele DE ROSA TECH 3 RACING TECH3 44 1:45.641
24. Dominique AEGERTER TECHNOMAG-CIP SUTER 58 1:45.806
25. Valentin DEBISE WTR SAN MARINO TEAM ADV 65 1:45.955
26. Mike DI MEGLIO MAPFRE ASPAR TEAM RSV 87 1:45.973
27. Simone CORSI JIR MOTO2 TSR 54 1:45.994
28. Robertino PIETRI ITALTRANS S.T.R. SUTER 62 1:46.168
29. Mattia PASINI JIR MOTO2 TSR 55 1:46.198
30. Vladimir IVANOV GRESINI RACING MOTO2 MORIWAKI 86 1:46.254
31. Lukáš PEŠEK MATTEONI CP RACING MORIWAKI 54 1:46.422
32. Bernat MARTINEZ MAQUINZA-SAG TEAM BIMOTA 58 1:46.602
33. Andrea IANNONE FIMMCO SPEED UP SPEED UP 54 1:46.624
34. Mashel AL NAIMI BLUSENS-STX BQR MOTO2 59 1:46.736
35. Arne TODE RACING TEAM GERMANY SUTER 76 1:46.749
36. Joan OLIVE JACK&JONES BY A. BANDERAS PROMOHARRIS 71 1:46.756
37. Fonsi NIETO G22 HOLIDAY GYM MORIWAKI 41 1:46.827
38. Vladimir LEONOV VECTOR KIEFER RACING SUTER 34 1:46.932
39. Vincent LONBOIS MARC VDS RACING TEAM SUTER 58 1:47.331
40. Yannick GUERRA G22 HOLIDAY GYM MORIWAKI 65 1:47.425
5:34 | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
4:41 | Mir slaví: odkaz
4:41 | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
4:41 | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
4:40 | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00