V nejnižší kubatuře byl na úvod nejrychlejší Nicolas Terol, Kornfeil pátý

Trať v Aragonsku svědčila v prvním volném tréninku stopětadvacítek nejvíce domácím jezdcům Nicolasi Terolovi a Polu Espargarovi. Třetí nejrychlejší byl Bradley Smith.

Po osmi minutách jízd začalo pršet, takže jezdci se většinu času učili na mokré trati.

GP Aragonska - 125 ccm, 1. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Nicolas TEROL Bancaja Aspar Team Aprilia 2'04.580  
2 Pol ESPARGARO Tuenti Racing Derbi 2'04.827 0.247 
3 Bradley SMITH Bancaja Aspar Team Aprilia 2'05.212 0.632 
4 Tomoyoshi KOYAMA Racing Team Germany Aprilia 2'06.887 2.307 
5 Jakub KORNFEIL Racing Team Germany Aprilia 2'07.282 2.702 
6 Luis SALOM Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'08.453 3.873 
7 Louis ROSSI CBC Corse Aprilia 2'09.256 4.676 
8 Peter SEBESTYEN Right Guard Racing Aprilia 2'09.678 5.098 
9 Efren VAZQUEZ Tuenti Racing Derbi 2'09.747 5.167 
10 Johann ZARCO WTR San Marino Team Aprilia 2'09.773 5.193 
11 Adrian MARTIN Aeroport de Castello - Ajo Aprilia 2'10.094 5.514 
12 Jonas FOLGER Ongetta Team Aprilia 2'10.321 5.741 
13 Zulfahmi KHAIRUDDIN AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'10.502 5.922 
14 Joan PERELLO SAG Castrol Honda 2'10.623 6.043 
15 Jasper IWEMA CBC Corse Aprilia 2'11.007 6.427 
16 Isaac VIÑALES Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'11.302 6.722 
17 Sturla FAGERHAUG AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'11.387 6.807 
18 Marcel SCHROTTER Interwetten Honda 125 Honda 2'11.707 7.127 
19 Alejandro PARDO Matteoni CP Racing Aprilia 2'12.583 8.003 
20 Kevin HANUS Thomas Sabo Team Hanusch Honda 2'13.048 8.468 
  Pedro RODRIGUEZ Ongetta Team Aprilia 2'14.040 9.460 
  Alberto MONCAYO Andalucia Cajasol Aprilia 2'14.845 10.265 
  Marc MARQUEZ Red Bull Ajo Motorsport Derbi 2'15.134 10.554 
  Robin BARBOSA Ongetta Team Aprilia 2'15.687 11.107 
  Marco RAVAIOLI Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'16.032 11.452 
  Sandro CORTESE Avant Mitsubishi Ajo Derbi 2'16.423 11.843 
  Danny WEBB Andalucia Cajasol Aprilia 2'16.703 12.123 
  Randy KRUMMENACHER Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'17.661 13.081 
  Esteve RABAT Blusens-STX Aprilia 2'18.931 14.351 
  Josep RODRIGUEZ Hune Racing Aprilia 2'27.563 22.983 
  Simone GROTZKYJ Fontana Racing Aprilia    

 

15:17 | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
16. října | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.
16. října | Nemocný Folger nepojede ani v Austrálii. Nahradí jej Broc Parkes.
16. října | Narozeniny dnes slaví Casey Stoner (32 let), Andrea Locatelli (21 let) a Nicolo Bulega (18 let).
15. října | Závod Moto3 vyhrál Fenati, Mir bez bodů, takže o titulu ještě není rozhodnuto.

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00