V nejnižší kubatuře byl nejrychlejší Nicolas Terol

O solidních osm desetin vyhrál Španěl ranní zahřívací trénink nejnižší kubatury před týmovým kolegou z Bancaja Aspar Bradley Smithem a třetím Marcem Márquezem. Jakub Kornfeil byl pětadvacátý.
V nejnižší kubatuře byl nejrychlejší Nicolas Terol

Ani v případě nejnižší kubatury se trénink neobešel bez pádů. Havaroval Danny Webb, jeho týmový kolega z týmu Andalucia Cajasol Moncayo, Louis Rossi, Esteve Rabat a Lugi Morciano.

Portugalsko, Estoril:

Teplota: 17°C
Vlhkost: 45%
Teplota dráhy: 17°C

GP Portugalska, 125ccm – Warm Up:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Čas
1. Nicolas TEROL SPA Bancaja Aspar Team APRILIA 1'56.225
2. Bradley SMITH GBR Bancaja Aspar Team APRILIA 1'57.037
3. Marc MARQUEZ SPA Red Bull Ajo Motorsport DERBI 1'57.162
4. Pol ESPARGARO SPA Tuenti Racing DERBI 1'57.714
5. Sandro CORTESE GER Avant Mitsubishi Ajo DERBI 1'58.199
6. Alberto MONCAYO SPA Andalucia Cajasol APRILIA 1'58.581
7. Jonas FOLGER GER Ongetta Team APRILIA 1'58.744
8. Johann ZARCO FRA WTR San Marino Team APRILIA 1'59.038
9. Luis SALOM SPA Stipa-Molenaar Racing GP APRILIA 1'59.083
10. Adrian MARTIN SPA Aeroport de Castello - Ajo APRILIA 1'59.659
11. Esteve RABAT SPA Blusens-STX APRILIA 2'00.136
12. Marcel SCHROTTER GER Interwetten Honda 125 HONDA 2'00.274
13. Efren VAZQUEZ SPA Tuenti Racing DERBI 2'00.352
14. Randy KRUMMENACHER SWI Stipa-Molenaar Racing GP APRILIA 2'00.444
15. Sturla FAGERHAUG NOR AirAsia - Sepang Int. Circuit APRILIA 2'00.523
16. Louis ROSSI FRA CBC Corse APRILIA 2'00.941
17. Luca MARCONI ITA Ongetta Team APRILIA 2'01.307
18. Tomoyoshi KOYAMA JPN Racing Team Germany APRILIA 2'01.481
19. Lorenzo SAVADORI ITA Matteoni Racing APRILIA 2'01.609
20. Alessandro TONUCCI ITA Junior GP Racing Team FMI APRILIA 2'02.166
21. Jasper IWEMA NED CBC Corse APRILIA 2'02.202
22. Danny KENT GBR Lambretta Reparto Corse LAMBRETTA 2'02.246
23. Zulfahmi KHAIRUDDIN MAL AirAsia - Sepang Int. Circuit APRILIA 2'03.341
24. Robin BARBOSA FRA H43/Hernandez Racing APRILIA 2'03.371
25. Jakub KORNFEIL CZE Racing Team Germany APRILIA 2'03.583
26. Luigi MORCIANO ITA Junior GP Racing Team FMI APRILIA 2'03.658
27. Simone GROTZKYJ ITA Fontana Racing APRILIA 2'03.714
28. Danny WEBB GBR Andalucia Cajasol APRILIA 2'05.441
7:32 | Přerušení bylo krátké, už se opět jede.
7:30 | Po několika pádech byl trénink Moto2 přerušen kvůli stavu dráhy. Je potřeba vyčistit.
6:00 | Fenatiho velký pád: odkaz
3:09 | Gardnerův pád: odkaz
1:46 | Pád Bulegy a Caneta: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00