V pátek se Japonci Aoyamovi vůbec nedařilo

První trénink na okruhu v Le Mans nepřinesl jezdci Interwetten Hondy příliš radosti, protože během šedesáti minut nedokázal zajet výraznější čas na kolo a skončil šestnáctý.

Po výkonech v Jerezu nikdo takové problémy ani nečekal, ale nastavení, které dnes pro svou Hondu zvolili, na dráze v Le Mans vůbec nefunguje a v boxech Interwetten Hondy teď budou muset začít od nuly, aby Aoyamovi připravili konkurenceschopný stroj pro sobotní druhý trénink a kvalifikaci.

„Není jednoduché najít ta správná slova,“ řekl po prvním tréninku Hiroshi Aoyama. „První dojem z dráhy v Le Mans byl dobrý. Počasí je pro změnu dobré, podmínky perfektní, ale bohužel nemám potřebný kontakt s motocyklem.“

„Měl jsem problémy jezdit rychle. V Jerezu už byl kontakt se strojem mnohem lepší a já doufal, že tady na to dokážeme navázat, ale vypadá to, že motocykl pro Le Mans potřebuje kompletně nové nastavení,“ řekl zklamaný jezdec Interwetten Hondy.

Manažer týmu Daniel Epp k dnešnímu tréninku dodal: „Nebylo to jednoduché a upřímně ani nevím, co bych k tomu řekl. Nefungovalo skutečně nic a tým má teď hodně práce, kterou je třeba do zítřka udělat. To je zatím vše, co teď k tomu můžu říct.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz