V pondělí patří dráha v Montmelo testujícím jezdcům MotoGP

Test začal v deset hodin dopoledne a skončí v šest hodin večer.
Závodní dráha okruhu Montmelo nedaleko Barcelony je dnešní den k dispozici jezdcům a týmům královské kubatury světového šampionátu závodů silničních motocyklů. Většina z nich po včerejším namáhavém závodu ve Španělsku zůstala, aby se v pondělí věnovali po celý den testování svých 800ccm závodních prototypů.

Test MotoGP začal v deset hodin dopoledne a s hodinovou přestávkou bude trvat až do šesti hodin večer. Na dráhu vyjedou oba jezdci Fiat Yamahy Valentino Rossi a jeho týmový kolega Jorge Lorenzo, kteří ve včerejší bitvě o každý milimetr na dráze v Katalánsku zvedli ze sedadel nejen desetitisíce diváků na okruhu a u televizních obrazovek, ale také všechny členy svých týmů v boxech.

Nicméně budou dnes testovat jako jediní jezdci značky Yamaha, protože tým Monster Tech 3 testovat v Barceloně nebude. Rizla Suzuki má rovněž dneska možnost si ověřit a vyzkoušet jejich novou specifikaci pohonné jednotky, i když čas na tyto zkoušku budou mít omezené z důvodu nedostatku komponentů.

Tovární Ducati naváže na předchozí test V Mugellu, kde byl před nedávnem jejich testovací tým a změny, které aplikovali na ostatní motocykly GP9 se projevily jako dobré řešení jak pro Nicky Haydena tak pro Mika Kallia. Kolik času bude věnovat dnešnímu testu Casey Stoner se teprve uvidí. Včera dojel na velmi dobrém třetím místě, ale naprosto vyčerpaný.

Dva jezdi, kteří ze zdravotních důvodů budou v pondělním testu chybět určitě jsou Dani Pedrosa z Repsol Hondy, který bude pokračovat v léčbě zraněného třísla a Yuki Takahashi ze Scot Racingu, který si včera během pádu v prvním kole závodu zlomil malíček.20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.