V pondělí zajel nejrychleji Alex De Angelis

Poslední a deštivý den druhého oficiálního testu Moto2 v Jerezu ukončil nejlepším časem na kolo jezdec týmu Scot Racing Alex De Angelis, který byl na mokré dráze bezkonkurenčně nejrychlejší.

Jezdec ze San Marina zajel čas 1:55,280 sekundy, který byl o půl sekundy rychlejší ve srovnání s časem zajetým v sobotu, který mu naměřili rovněž v mokrých podmínkách.  Jeho bývalý kolega z Gresiniho týmu MotoGP Toni Elías zajel o osm desetin pomalejší čas a skončil druhý.

Dvojice jezdců francouzského Tech 3 Raffaele De Rosa a Yuki Takahashi pokračují v získávání zkušeností v sedle vlastních prototypů a je vidět, že se jim to daří, protože jim v náročných podmínkách naměřili v pořadí třetí a čtvrtý nejlepší čas dne.

Velmi výrazně si devátým časem polepšil Lukáš Pešek z Matteoni CP Racing. Český jezdec jako jeden z mála jezdců testoval na mokré dráze už dopoledne a je vidět, že si na novou Moriwaki postupně zvyká. Časy Karla Abrahama z Cardion AB Motoracing nebyly ve výsledkové listině s datem 8. března 2010 uvedeny.

Poslední předsezonní test třídy Moto2 absolvují jezdci a jejich týmy ve dnech 27. až 29. března znovu na Španělské dráze v Jerez de la Frontera.

Test Moto2, Jerez de la Frontera - pondělí 8. března 2010:

P. Jezdec Tým Motocykl Kol Čas
1. Alex DE ANGELIS SCOT RACING TEAM SCOT 21 1:55.280
2. Toni ELIAS GRESINI RACING MOTO2 MORIWAKI 33 1:56.031
3. Raffaele DE ROSA TECH 3 RACING TECH3 20 1:56.126
4. Yuki TAKAHASHI TECH 3 RACING TECH 3 28 1:56.412
5. Mike DI MEGLIO MAPFRE ASPAR TEAM RSV 26 1:56.575
6. Mattia PASINI JIR MOTO2 TSR 22 1:56.635
7. Anthony WEST MZ RACING TEAM MZ 43 1:56.636
8. Thomas LUTHI INTERWETTEN MORIWAKI MORIWAKI 14 1:57.122
9. Lukáš PEŠEK MATTEONI CP RACING MORIWAKI 37 1:57.133
10. Scott REDDING MARC VDS RACING TEAM SUTER 33 1:57.171
11. Simone CORSI JIR MOTO2 TSR 41 1:57.363
12. Vladimir IVANOV GRESINI RACING MOTO2 MORIWAKI 31 1:57.393
13. Claudio CORTI FORWARD RACING SUTER 26 1:57.661
14. Yonny HERNANDEZ BLUSENS-STX BQR 28 1:57.781
15. Arne TODE RACING TEAM GERMANY SUTER 31 1:57.809
16. Shoya TOMIZAWA TECHNOMAG-CIP SUTER 34 1:58.066
17. Niccolo CANEPA SCOT RACING TEAM SCOT 30 1:58.474
18. Fonsi NIETO G22 HOLIDAY GYM MORIWAKI 25 1:58.697
19. Alex DEBON AEROPORT DE CASTELLO - AJO FTR 15 1:59.114
20. Dominique AEGERTER TECHNOMAG-CIP SUTER 28 1:59.135
21. Julian SIMON MAPFRE ASPAR TEAM RSV 15 1:59.737
22. Roberto ROLFO ITALTRANS S.T.R. SUTER 16 2:00.129
23. Vincent LONBOIS MARC VDS RACING TEAM SUTER 21 2:01.452
24. Yannick GUERRA G22 HOLIDAY GYM MORIWAKI 27 2:02.124
21:56 | Márquez a jeho další americké vítězství: odkaz
21:54 | Márquez slaví další americkou výhru: odkaz
18:08 | Několik jezdců Moto3 upadlo hned krátce po startu: odkaz
22. dubna | Marquez o incidentu s Vinalesem: odkaz
21. dubna | Márquez se kvůli incidentu s Viňalesem posune na čtvrté místo. odkaz

Harmonogram

GP Amerik, Austin
Pátek 20. dubna
Moto3 1. trénink   16:00–16:40
MotoGP 1. trénink   16:55–17:40
Moto2 1. trénink   17:55–18:40
Moto3 2. trénink   20:10–20:50
MotoGP 2. trénink   21:05–21:50
Moto2 2. trénink   22:05–22:50
Sobota 21. dubna
Moto3 3. trénink   16:00–16:40
MotoGP 3. trénink   16:55–17:40
Moto2 3. trénink   17:55–18:40
Moto3 kvalifikace   19:35–20:15
MotoGP 4. trénink   20:30–21:00
MotoGP 1. kvalifikace   21:10–21:25
MotoGP 2. kvalifikace   21:35–21:50
Moto2 kvalifikace   22:05–22:50
Neděle 22. dubna    
Moto3 warm up   15:40–16:00
Moto2 warm up   16:10–16:30
MotoGP warm up   16:40–17:00
Moto3 závod   18:00
Moto2 závod   19:20
MotoGP závod   21:00