V Portugalsku nedal Jorge Lorenzo nikomu sebemenší šanci

Rossiho Yamaha měla problém s přilnavostí.
V Portugalsku nedal Jorge Lorenzo nikomu sebemenší šanci
Klepněte pro větší obrázekJorge Lorenzo byl tento závodní víkend v Portugalsku k nezadržení a získal své letos čtvrté vítězství. Naposledy tady vyhrál před šestnácti měsíci, kdy se mu v Estorilu podařilo vyhrát svůj vůbec první závod v královské kubatuře.

Lorenzův týmový kolega Valentino Rossi sice skončil čtvrtý, ale pro Itala to bylo zklamání. Nicméně se oba zasloužili o to, že tým Fiat Yamaha si už po dnešním čtrnáctém závodu sezony dokázal obhájit vítězství v kategorii Týmů MotoGP.

„To je den! Jsem tak šťastný, že jsem znovu zvítězil na dráze, kde jsem v minulém roce vyhrál svůj první závod v MotoGP,“ řekl vítěz dnešní portugalské Grand Prix, Jorge Lorenzo. „Během přestávky jsem spolu s tátou tvrdě pracoval na fyzičce a možná právě to mi dalo tu extra rychlost navíc. V průběhu víkendu jsem se cítil silný a je skvělé vyhrát potom, co jsem byl také první ve všech jízdách.“

„Dobře jsem odstartoval a stačilo mi jen pár zatáček k tomu, abych předjel Daniho a převzal vedení v závodu, ale upřímně jsem nečekal tak hladký průběh nebo že závod dokončím s tak velkým náskokem. Pro mě je to velmi dobrá dráha, ale rychlý jsem teď více méně všude. Mistrovský titul je nyní mnohem blíže.“

„Není to stále nic jednoduchého, ale nemáme co ztratit!“ pokračoval Lorenzo. „Jsem velmi hrdý, že jsme vyhráli titul v kategorii týmů a rád bych všem poděkovat a poblahopřál.“

„Moje kombinéza a přilba se mi o tomto víkendu moc líbila. Chtěl jsem tak oslavit Neila Amstronga a jeho výročí přistání na měsíci, takže to je ten důvod, proč jsem po závodu udělal tu ´Ukázku chůze po měsíci´!“ uvedl závěrem Jorge Lorenzo.

Valentino Rossi si neprožil zrovna víkend snů a v Estorilu na svého týmového kolegu ztratil, nicméně na tomto okruhu mívají problémy v poslední době téměř pokaždé, takže se už nyní musí kompletně soustředit na další závod v australském Phillip Islandu.

Pro Valentina Rossiho byl dnešní závod stým v sedle Yamahy a Italovi se svůj motocykl podařilo dovést do cíle jako první v celkem třiačtyřiceti případech. Protože se náskok mezi Rossim a Lorenzem po dnešku snížil z třiceti na osmnáct bodů, začíná to pravé a napínavé finále.

„Pro mě to byl velmi náročný závod,“ řekl Valentino Rossi. „Nedokázal jsem jezdit rychle, protože jsem vzadu neměl dostatečnou přilnavost a naše pneumatika nefungovala dobře, ale myslím, že to byl víc problém v nastavení. Po několika kolech jsem se dostal do velkých problémů a pochopil, že to rozhodně nebude ´náš´ závod.“

„Během tréninků jsem tu měl nějaké problémy, ale myslel jsem si, že dneska budu schopný se přinejmenším udržet Stonera nebo Pedrosy, ale oba udělali v přípravě na závod velký pokrok a tak tam pro mě nebyla žádná šance,“ řekl Rossi. „V pátek jsem byl o tři desetiny pomalejší a bohužel to zůstalo stejné po celý víkend a také v dnešním závodu.“

„V Estorilu jsme s podobnými problémy bojovali také v minulém roce, takže to může být v nastavení. Pneumatika se velmi zahřívá a to způsobuje nedostatek přilnavosti.“ řekl Ital. „Je škoda, že jsme mimo stupně vítězů, ale máme před sebou další tři závody a tři skvělé dráhy. Musíme to brát závod od závodu a pracovat nad tím, abychom přišli na to, proč jsme dneska měli problémy a udělat vše proto, abychom to stihli odstranit do Phillip Islandu,“ řekl závěrem Valentino Rossi.
18:35 | Jorge Navarro prodloužil s týmem Gresini. Pojede s nimi ve třídě Moto2 i v následujícím roce.
13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.

Harmonogram

GP Velké Británie, Silverstone
Pátek 25. srpna
Moto3 1. trénink   10:00–10:40
MotoGP 1. trénink   10:55–11:40
Moto2 1. trénink   11:55–12:40
Moto3 2. trénink   14:10–14:50
MotoGP 2. trénink   15:05–15:50
Moto2 2. trénink   16:05–16:50
Sobota 26. srpna
Moto3 3. trénink   10:00–10:40
MotoGP 3. trénink   10:55–11:40
Moto2 3. trénink   11:55–12:40
Moto 3 kvalifikace   13:35–14:15
MotoGP 4. trénink   14:30–15:00
MotoGP 1. kvalifikace   15:10–15:25
MotoGP 2. kvalifikace   15:35–15:50
Moto2 kvalifikace   16:05–16:50
Neděle 27. srpna    
Moto3 warm up   11:00–11:20
Moto2 warm up   11:30–11:50
MotoGP warm up   12:00–12:20
Moto3 závod   13:40
Moto2 závod   15:00
MotoGP závod   16:30

Nejčtenější články

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem vítězí Dovi

MotoGP: Po tvrdém boji s Márquezem v…

Ducati se v Rakousku daří. Loni na tomto okruhu zvítězil Iannone na Ducati a nyní se raduje Dovi. Márquez se sice hodně snažil, ale nakonec dojel druhý. Na podium vystoupil i Pedrosa.

13.  8.  2017 | | 8 N/A
MotoGP: Rakouskou pole position vybojoval Márquez

MotoGP: Rakouskou pole position vybo…

V Rakousku se z prvního místa do závodu vydá Marc Marquez. Společnost mu v první řadě budou dělat jezdci Ducati - Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

12.  8.  2017 | | 3 N/A
MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Marc Márquez

MotoGP: Sobotní dopoledne ovládl Mar…

V Rakousku je nyní sucho. Časy do první trojici v sobotu dopoledne zajeli Marc Márquez, Johann Zarco a Andrea Iannone.

12.  8.  2017 |
MotoGP: V neděli dopoledne kraloval Dovizioso

MotoGP: V neděli dopoledne kraloval …

Andrea Dovizioso je nejrychlejším mužem nedělního warm upu. V první trojici skončili i Marc Márquez a Maverick Viňales.

13.  8.  2017 |
Moto3: Z pole position v Rakousku vyrazí Rodrigo

Moto3: Z pole position v Rakousku vy…

Start z první řady si dnes v Rakousku zajistili Gabriel Rodrigo, Joan Mir a Juanfran Guevara. Pro Rodriga to je druhá pole position v řadě. Aktualizace: Mirův nejlepší čas byl nakonec smazán, takže se jezdec posouvá na desáté místo. Z první řady tak nakonec vyjedou Rodrigo, Guevara a Canet.

12.  8.  2017 |