V posledních třech letech kraloval na Phillip Islandu Stoner

Casey Stoner se po dlouhé době vrací domů do Austrálie, kde je jeho cílem bojovat o vítězství v šestnáctém podniku sezony. V Malajsii mu to nevyšlo, takže se spolu s Nicky Haydenem bude snažit dostat Ducati co nejvýše.
V posledních třech letech kraloval na Phillip Islandu Stoner

Má k tomu všechny předpoklady, perfektní stroj, domácí prostředí a motivaci bojovat o druhé místo v průběžném hodnocení šampionátu. V posledních třech letech nepoznal na Phillip Islandu soupeře, pokaždé vyhrál a má velkou šanci si v průběžném hodnocení polepšit. Na Pedrosu nyní ztrácí čtyřicet osm bodů.

„Těším se na Phillip Island. V posledních třech letech jsme tam získali slušné výsledky a s tím, jak nám teď funguje motocykl můžeme předpokládat, že budeme znovu konkurenceschopní,“ řekl před domácí Grand Prix Casey Stoner. „Po posledním víkendu v Malajsii tu jedeme trošku rozčarovaní, ale uděláme vše proto, abychom naši situaci zlepšili a doufejme bojovali o další vítězství.“

„Věřím, že to bude velmi vyrovnaný závod. Je to jeden z mých oblíbených okruhů, ale to samé platí i v případě většiny ostatních jezdců a stejně jako vždy si dokážu představit, že tento závod bude zábava sledovat,“ řekl Australan.

Američan Nicky Hayden skončil v Malajsii šestý, ale rozhodně to není umístění, s kterým by byl spokojen. V kvalifikaci dokázal zabojovat a zajet druhý čas, ale v samotném závodu se mu už tolik nedařilo. Poslední víkend chce hodit za hlavu a poprat se o lepší výsledek na dráze v Austrálii, které je jeho srdci nejblíž.

„Phillip Island je rozhodně jedním z vrcholů sezony,“ uvedl Nicky Hayden. „Domnívám se, že všichni jezdci tuto zemi milují, zejména pak závodní okruh a já nejsem výjimkou. V minulosti jsem tam zaznamenal dobré výsledky, několik umístění na stupních vítězů a pole position.“

Klepněte pro větší obrázek„Počasí je tam většinou dost nepředvídatelné, nízké teploty a na rozdíl od Malajsie zcela jiné podmínky, ale dráha je sama o sobě úžasná, jedna z nejlepších v celém kalendáři, takže se tam těšíme a uvidíme, jak se nám bude dařit.“

„Tato dráha je náročná hlavně pro pneumatiky, takže potřebujeme najít takové nastavení, které se s tím dokáže vypořádat a zajistí, že vydrží po celý závod. Hodně času tam jedete v náklonu, takže potřebujete opravdu dobrou trakci,“ řekl závěrem Nicky Hayden.

K závodu na Phillip Islandu řekl také několik slov Vittoriano Guareschi, jemuž se pomalu končí jeho první období v nové funkci šéfa továrního týmu Ducati. „Do Austrálie jedeme s technickým kompletem, o němž víme, že funguje dobře. Rovněž je to Caseyho domácí podnik, kde se mu v minulosti pokaždé dařilo a Ducati tam byla vždy rychlá, takže očekáváme, že v tom budeme pokračovat.“

„Nicky si tam v minulosti také zajistil některé dobré výsledky a třebaže nám to minulou neděli nevyšlo tak, jak jsme chtěli, potenciál tam byl, oba jezdci předvedli v přípravě dobrou rychlost a oba velmi dobře spolupracovali se svými týmy,“ řekl Guareschi.

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.