V posledním tréninku byl v Německu nejrychlejší Andrea Iannone, Abraham třetí

Ital Andrea Iannone zajel v druhém tréninku na Sachsenringu nejrychlejší čas před Julianem Simonem a Karlem Abrahamem.

V tréninku upadl Lukáš Pešek, ale měl by být nezraněný.

GP Německa - Moto2, 2. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Andrea IANNONE Fimmco Speed Up Speed Up 1'25.853  
2 Julian SIMON Mapfre Aspar Team Suter 1'25.950 0.097 
3 Karel ABRAHAM Cardion AB Motoracing FTR 1'25.959 0.106 
4 Simone CORSI JIR Moto2 Motobi 1'26.022 0.169 
5 Raffaele DE ROSA Tech 3 Racing Tech 3 1'26.300 0.447 
6 Damian CUDLIN Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'26.524 0.671 
7 Alex BALDOLINI Caretta Technology Race Dept I.C.P. 1'26.549 0.696 
8 Alex DEBON Aeroport de Castello - Ajo FTR 1'26.580 0.727 
9 Roberto ROLFO Italtrans S.T.R. Suter 1'26.604 0.751 
10 Yonny HERNANDEZ Blusens-STX BQR-Moto2 1'26.639 0.786 
11 Arne TODE Racing Team Germany Suter 1'26.642 0.789 
12 Stefan BRADL Viessmann Kiefer Racing Suter 1'26.659 0.806 
13 Shoya TOMIZAWA Technomag-CIP Suter 1'26.686 0.833 
14 Gabor TALMACSI Fimmco Speed Up Speed Up 1'26.717 0.864 
15 Toni ELIAS Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'26.747 0.894 
16 Sergio GADEA Tenerife 40 Pons Pons Kalex 1'26.774 0.921 
17 Ricard CARDUS Maquinza-SAG Team Bimota 1'26.811 0.958 
18 Mike DI MEGLIO Mapfre Aspar Team Suter 1'26.823 0.970 
19 Yuki TAKAHASHI Tech 3 Racing Tech 3 1'26.848 0.995 
20 Anthony WEST MZ Racing Team MZ-RE Honda 1'26.958 1.105 
21 Vladimir IVANOV Gresini Racing Moto2 Moriwaki 1'26.980 1.127 
22 Dominique AEGERTER Technomag-CIP Suter 1'27.036 1.183 
23 Thomas LUTHI Interwetten Moriwaki Moto2 Moriwaki 1'27.056 1.203 
24 Claudio CORTI Forward Racing Suter 1'27.063 1.210 
25 Scott REDDING Marc VDS Racing Team Suter 1'27.097 1.244 
26 Fonsi NIETO Holiday Gym G22 Moriwaki 1'27.106 1.253 
27 Jules CLUZEL Forward Racing Suter 1'27.295 1.442 
28 Hector FAUBEL Marc VDS Racing Team Suter 1'27.411 1.558 
29 Sascha HOMMEL MGM Racing Performance MC Kalex 1'27.419 1.566 
30 Ratthapark WILAIROT Thai Honda PTT Singha SAG Bimota 1'27.437 1.584 
31 Lukáš PEŠEK Matteoni CP Racing Moriwaki 1'27.457 1.604 
32 Xavier SIMEON Holiday Gym Racing Moriwaki 1'27.501 1.648 
33 Niccolo CANEPA RSM Team Scot Force GP210 1'27.577 1.724 
34 Mashel AL NAIMI Blusens-STX BQR-Moto2 1'27.614 1.761 
35 Joan OLIVE Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 1'27.662 1.809 
36 Valentin DEBISE WTR San Marino Team ADV 1'27.707 1.854 
37 Vladimir LEONOV Vector Kiefer Racing Suter 1'27.814 1.961 
38 Yusuke TESHIMA JIR Moto2 Motobi 1'27.881 2.028 
39 Kenny NOYES Jack & Jones by A.Banderas Promoharris 1'27.990 2.137 
40 Robertino PIETRI Italtrans S.T.R. Suter 1'28.300 2.447 
41 Yannick GUERRA Holiday Gym G22 Moriwaki 1'29.255 3.402 
15:17 | Maria Herrera v Austrálii nahradí zraněného Arenase.
18:51 | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.
16. října | Nemocný Folger nepojede ani v Austrálii. Nahradí jej Broc Parkes.
16. října | Narozeniny dnes slaví Casey Stoner (32 let), Andrea Locatelli (21 let) a Nicolo Bulega (18 let).
15. října | Závod Moto3 vyhrál Fenati, Mir bez bodů, takže o titulu ještě není rozhodnuto.

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00