V přerušeném britském závodě se první výhry v MotoGP dočkal Viňales

Závod musel být po nehodě v prvním kole přerušen. Naštěstí to aspoň (dle prvních informací) vypadá, že Baz i Espargaro budou po nehodě v pořádku. První výhry v královské kubatuře se dnes dočkal Maverick Viňales. Na podium se dostali i Crutchlow a Rossi.
V přerušeném britském závodě se první výhry v MotoGP dočkal Viňales

Do britského závodu se jako první vydával Cal Crutchlow. Jednalo se o první Britovu pole position od roku 2013. Po startu se vedení ujal Maverick Viňales. Bohužel se však moc nedaleko nedojelo, protože hned krátce po startu došlo k velké nehodě, do níž byli zapojeni Loris Baz a Pol Espargaro. Po nehodě musela být vyvěšena červená vlajka. Mladší z bratrů Espargarových byl po nehodě odnášen na nosítkách, jezdec byl při vědomí. Druhý jezdec ovšem zůstal ležet na dráze v péči lékařů. Později se objevil záběr, jak Loris Baz na nosítkách mává divákům. Dle prvních informací jsou tedy oba jezdci při vědomí a podstupují lékařská vyšetření.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Na mokrém domácím okruhu si pole position vyjel Crutchlow

Po vyčištění trati po výše zmíněné nehodě byl závod znovu odstartován. Jezdci se na startu nového devatenáctikolového závodu seřadili dle výsledků kvalifikace, jen tentokrát bez Pola Espargara a Lorise Baze.

Po opakovaném startu se vedení ujal Crutchlow. Následovali Rossi a Viňales, ale toto pořadí nemělo dlouhého trvání, protože Viňales se brzy dostal před Rossiho a následně se Viňales ujal vedení. Před Rossiho se během prvního kola dostal i Márquez. Viňales si zatím budoval menší náskok.

Později se Márquez probojoval na druhé místo před Crutchlowa a začal Britovi ujíždět, ale Viňales byl v čele hodně rychlý.

Příliš daleko se v britském závodě nedostal Němec Stefan Bradl. Jezdec upadl. Jeho Aprilia vypadala hodně poškozená, ale jezdec je naštěstí v pořádku. Nedlouho po Bradlovi skončil na zemi i Scott Redding. I on je v pořádku.

I šestnáct kol před šachovnicí stále vedl Maverick Viňales a navyšoval svůj náskok. Márquez naopak Crutchlowovi nijak zvlášť neujížděl, spíše naopak – musel se obávat útoku ze strany Brita a velmi blízko se držel i čtvrtý Valentino Rossi a ani Iannone a Pedrosa nebyli nijak daleko. Rossi se brzy začal snažit útočit na Crutchlowa a byl úspěšný – dostal se na třetí pozici před Brita. Za nedlouho to Rossi zkusil i na Márqueze a i tentokrát byl Ital úspěšný. V boji o druhé místo se stále drželo pět jezdců (Rossi, Márquez, Crutchlow, Iannone a Pedrosa).

Redding se po svém prvním pádu sice ještě vrátil do závodu, ale o několik kol později upadl znovu. I po druhé nehodě je Brit v pořádku.

Dvanáct kol před závěrem se odehrávala bitva i o osmé místo mezi Lorenzem a Aleixem Espargarem. na první pozici se nic neměnilo, tam stále zůstával Espargarův kolega Viňales a jeho náskok byl relativně velký. Druhý Rossi kroužil před Márquezem, Crutchlowem, Pedrosou a Iannonem. Čtveřice za Rossim nijak výrazně neztrácela, stále se udržoval pěkný vláček.

Deset kol před závěrem se Crutchlow propracoval na třetí příčku před Márqueze a Iannone hodně bojoval s Pedrosou o pátou příčku. Ital byl v tuto chvíli úspěšnější, dostal se před Španěla. A v následujícím kole předjel Iannone i Pedrosova kolegu Márqueze a posunul se tak na čtvrté místo.

A Iannonemu to evidentně nestačilo. O pár okamžiků později uzmul Crutchlowovi provizorní umístění na podiu. A ani to pro něj nebylo dost. Po několika zatáčkách předjel i Rossiho. Jenže zkušený Ital se s tím nechtěl smířit a svému mladšímu krajanovi předjetí vrátil. Poté se na Iannoneho pokusil zaútočit Crutchlow, ale ten úspěch (alespoň pro tentokrát) neslavil. Sedm kol před cílem se Iannone naopak znovu dostal před Rossiho.

Bitva o druhé místo mezi pěticí jezdců tímto rozhodně nekončila. Navíc se k Pedrosovi dokonce připojil i Dovi. Pedrosa byl šest okruhů před koncem trochu vzdálen od skupinky před sebou a spíše odrážel útoky Doviho. V následujícím kole skončil na zemi Iannone. Jezdec je v pořádku. V téže chvíli probíhal boj mezi Rossim a Márquezem. Španěl při tom vyjel mimo dráhu, ale rychle se zase vrátil a bitva Rossi – Márquez opět pokračovala. Bojovalo se o třetí místo. Crutchlow na druhém místě jim trochu poodjel. Viňales pokračoval ve vedení a nezdálo se, že by jej někdo mohl v následujícím průběhu závodu někdo z pronásledovatelů ohrozit. Crutchlow si ovšem rozhodně nemohl být jistý svým druhým místem, protože Márquez mu byl velmi blízko poté, co se mu podařilo trochu poodjet Rossimu. A tři kola před závěrem již byl Márquez před Crutchlowem, jenže Brit chtěl před domácím publikem co nejlepší výsledek, takže se rychle před Márqueze vrátil, jenže jen na chvíli. Bitva této dvojice pokračovala i nadále. Jezdci si několikrát prohodili pozice. Márquez nakonec vyjel opět mimo trať, čímž klesl až za svého kolegu Pedrosu na páté místo. V té době měl Márquez zhruba jeden a půl kola na to, aby se pokusil dostat znovu vpřed. Nejprve musel dost bojovat se svým kolegou, ale během posledního kola se Márquez před Pedrosu dostal.

MotoGP | Výsledky

MotoGP: Na osychající brněnské trati získal první výhru kariéry Crutchlow

Viňales si v relativním klidu mohl jet pro své první vítězství v MotoGP. Crutchlow byl v posledním kole druhý, Rossi třetí, Márquez čtvrtý a Pedrosa pátý. A na tomto pořadí se již do cíle nic nezměnilo. Viňales vyhrál poprvé v kariéře jezdce MotoGP. Na podium jej doprovodili Crutchlow a Rossi. Jezdci týmu Repsol Honda se na podium nevešli.

Viňalesovo vítězství je první výhra Suzuki od roku 2007, kdy se radoval Chris Vermeulen.

Jako šestý se dnes do cíle dostal Dovi s bolavým kolenem. Dále se umístili Aleix Espargaro, Lorenzo, Petrucci a Bautista.

Na další závod tentokrát nebudeme nijak dlouho čekat. Jede se už za týden v Misanu.

GP Velké Británie - MotoGP, závod

P. Jezdec Motocykl Km/h Čas/Ztráta
1 Maverick VINALES Suzuki 172,1 39'03,559
2 Cal CRUTCHLOW Honda 171,9 3,48
3 Valentino ROSSI Yamaha 171,9 4,063
4 Marc MARQUEZ Honda 171,7 5,992
5 Dani PEDROSA Honda 171,7 6,381
6 Andrea DOVIZIOSO Ducati 171,3 12,303
7 Aleix ESPARGARO Suzuki 171 16,672
8 Jorge LORENZO Yamaha 170,7 19,432
9 Danilo PETRUCCI Ducati 170,3 25,618
10 Alvaro BAUTISTA Aprilia 169,8 32,084
11 Yonny HERNANDEZ Ducati 169,5 36,131
12 Eugene LAVERTY Ducati 169,3 39,13
13 Alex LOWES Yamaha 169,2 40,143
14 Hector BARBERA Ducati 169,2 41,356
15 Tito RABAT Honda 169,2 41,943
16 Jack MILLER Honda 168,7 47,61
17 Scott REDDING Ducati 164 +1'56,177
Neklasifikováni    
  Andrea IANNONE Ducati 171,9 6 kol
  Stefan BRADL Aprilia 167 17 kol
Nestartovali      
  Loris BAZ Ducati   0 kol
  Pol ESPARGARO Yamaha   0 kol
25. června | Závodem MotoGP dnešní program v Assenu nekončí. Ve 14:30 nás ještě čeká závod Moto2.
25. června | Mezi čtyřmi prvními jezdci v průběžném pořadí třídy MotoGP je jen 11 bodů rozdíl.
25. června | Rossi má nejdelší vítěznou kariéru napříč kategoriemi - vítězí už 20 let a 313 dní. odkaz
25. června | Už ve 13:00 startuje závod MotoGP.
25. června | Paglianiho pád: odkaz

Nejčtenější články

MotoGP: První pole position si v královské kubatuře vyjel Zarco

MotoGP: První pole position si v krá…

Johann Zarco se dnes v Assenu dočkal své první pole position v královské kubatuře. Spolu s ním vyjedou z první řady i Marc Márquez a Danilo Petrucci.

24.  6.  2017 |
MotoGP: Po více než ročním čekání se výhry dočkal Rossi, Abraham sedmý

MotoGP: Po více než ročním čekání se…

Valentino Rossi si v nizozemském závodě, který byl ovlivněn počasím, vyjel další výhru kariéry. Na tuto výhru čekal více než rok. Naposledy zvítězil loni v Katalánsku. Na podium dnes Rossiho doprovodili Petrucci a Márquez.

včera | | 8 N/A
MotoGP: Odpolední nizozemský trénink ovládl Viňales

MotoGP: Odpolední nizozemský trénink…

V pátečním odpoledním tréninku se do čela posunul Maverick Viňales. Dále se umístili Jonas Folger a Marc Márquez.

23.  6.  2017 |
MotoGP: Přerušený trénink ovládl Petrucci

MotoGP: Přerušený trénink ovládl Pet…

V úvodu prvního tréninku unikl olej z Doviho stroje. Trénink musel být přerušen. Po vyčištění dráhy se pokračovalo. Nejrychlejší byl Petrucci, z jehož stroje se v závěru také zakouřilo. Druhé místo obsadil Johann Zarco a třetí je Cal Crutchlow.

23.  6.  2017 |
Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl Morbidelli, Baldassarri měl těžký pád

Moto2: Přerušenou kvalifikaci ovládl…

Kvalifikace Moto2 byla přerušena kvůli Baldassarriho těžkému pádu. Jezdec míří do nemocnice na podrobnější vyšetření. Start z první řady si zajistili Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Thomas Lüthi.

24.  6.  2017 |