V prvním volném tréninku překvapil Randy de Puniet sám sebe

Francouz zajel první den v Assenu nejlepší čas na kolo.
Klepněte pro větší obrázekTo, že Randy De Puniet umí rychle zajet v tréninku nebo kvalifikaci je o něm všeobecně známo, ale dnešním nejlepším časem v prvním volném tréninku na slavném závodním okruhu v Assenu překvapil nejen všechny fanoušky, ale zejména sám sebe.

„Jsem hodně překvapený, protože i když tato dráha mému motocyklu vyhovuje měl jsem problémy s přední měkkou pneumatikou, brzdami a elektronikou,“ prozradil francouzský jezdec LCR Hondy, kterému ještě dřív než zajel rychlé kolo v boxech provedli na jeho RC212V hodně změn.

„Nakonec jsem pro posledních pět kol použil tvrdou pneumatiku,“ řekl De Puniet. „Po prvním dnu jsem s motocyklem velmi spokojen. Můžeme se ještě zlepšit s elektronikou, můžu se zlepšit já sám, ale každopádně to bylo dneska pro mě a můj tým hezké překvapení.“

V letošní sezoně Francouz v každém z šesti závodů dokázal dojet do cíle, sice z různými výsledky, ale daří se mu vyhýbat pádům a to je na jeho výkonu příjemná změna. V minulém roce měl právě v prvním kole Velké ceny Nizozemí kontakt s Valentinem Rossim a na rozdíl od Itala pro něho tehdy závod skončil.

Dnešní výsledek prvního tréninku je opravdu parádní, ale všichni u LCR Hondy zůstávají nohama na zemi a jejich cíl pro zbytek víkendu zůstává stejný jako v každém závodu. „Bude velmi těžké tuto pozici udržet, ale zítra a v sobotu budu tvrdě pracovat,“ pokračoval De Puniet. „V této sezoně se snažíme pokaždé o první desítku. Tady se cítím lépe než na ostatních okruzích, ale nejdůležitější je tak jako vždy, závod dokončit.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz