V roce 2010 pokračuje MotoGP dál s náhradním motocyklem

V pátek o tom rozhodla Komise Grand Prix v Assenu.
Klepněte pro větší obrázekV pátek 26. června se na okruhu v holandském Assenu sešla Komise Grand Prix, kde se projednávaly předpisy pro rok 2010 v třídě MotoGP a kde také rozhodli o dodavateli pneumatik pro novou třídu světového šampionátu Moto2.

V královské kubatuře budou mít jezdci a jejich týmy v příštím roce možnost využít dva motocykly. V době snižování nákladů se nabídla myšlenka vzít týmům náhradní motocykl a od příštího roku provozovat jen jeden stroj pro každého jezdce v týmu.

V poslední době jsme měli možnost vidět už dva závody královské kubatury s výměnou motocyklů v době, kdy start proběhl se strojem nastaveným na mokro a cílem už jezdci projeli v sedle druhého motocyklu nastaveného na sucho.

Myšlenka, že své druhé motocykly továrny nabídnou novým týmům vzala za své a tak nakonec všichni dospěli k rozhodnutí v této věci pro příští rok nic neměnit a maximální počet dvou motocyklů na jezdce zachovat.

Komise Grand Prix v Assenu zasedala ve složení: Carmelo Ezpeleta (Dorna), Claude Danis (FIM), Herve Poncharal (IRTA) a Takanao Tsubouchi (MSMA). Za přítomnosti prezidenta FIM Vito Ippolita, sportovního ředitele FIM Ignacia Verneda, Javiera Alonsa s Dorny a předsedajícího jednání Paula Butlera rozhodli ve věci:

Třída MotoGP

Bylo potvrzeno následující:

1. Týmy můžou na technickou kontrolu připravit maximálně dva motocykly pro každého jezdce
2. Časový plán tréninků zůstává stejný jaký platí v současnosti:

Pátek odpoledne: šedesát minut
Sobota dopoledne: šedesát minut
Sobota odpoledne: šedesát minut

Třída Moto2

Po konzultacích s různými výrobci pneumatik, byl vybrán Dunlop jako jediný dodavatel pneumatik třídy Moto2 pro období tří let.

Rozměry kol budou limitovány na tyto hodnoty:

Přední: 3,75“ x 17“
Zadní: 6,00“ x 17“
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz