V Sepangu testovala Yamaha a Suzuki

Na závodním okruhu v Sepangu dnes zahájili testovací jezdci Yamahy a Suzuki letos v pořadí druhý předsezonní test královské kubatury MotoGP.

První den třídenního testu v Malajsii patřil testovacím jezdcům jednotlivých výrobců závodních prototypů MotoGP, ale na pěti a půl kilometrovou dráhu dnes vyjeli jen zástupci Yamahy a Suzuki.

Letošní model YZR-M1 ve středu prověřili dva japonští zkušební jezdci Norihiko Fujiwara a Wataru Yoshikawa. Nobuatsu Aoki v boxech Suzuki testoval prototyp GSV-R s novým motorem, aby pro dvoudenní test dvojice jejich továrních jezdců bylo vše připraveno.

Honda do Malajsie svého testovacího jezdce vůbec nepovolala, takže RC212V budou až od čtvrtku testovat jejich pravidelní jezdci. Manažer továrního týmu Ducati a zároveň testovací jezdec italského výrobce Vittoriano Guareschi na dráhu v Sepangu dnes také nevyjel.

V Malajsii panuje tropické počasí s teplotami kolem čtyřiatřiceti stupňů, takže pro testování optimální podmínky. Pravidelní jezdci královské kubatury zahájí svůj dvoudenní test ve čtvrtek v devět hodin místního času a jediný, kdo bude chybět je tak Jorge Lorenzo, který se zraněním pravé ruky zůstal doma.

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz