V Sepangu testovala Yamaha a Suzuki

Na závodním okruhu v Sepangu dnes zahájili testovací jezdci Yamahy a Suzuki letos v pořadí druhý předsezonní test královské kubatury MotoGP.

První den třídenního testu v Malajsii patřil testovacím jezdcům jednotlivých výrobců závodních prototypů MotoGP, ale na pěti a půl kilometrovou dráhu dnes vyjeli jen zástupci Yamahy a Suzuki.

Letošní model YZR-M1 ve středu prověřili dva japonští zkušební jezdci Norihiko Fujiwara a Wataru Yoshikawa. Nobuatsu Aoki v boxech Suzuki testoval prototyp GSV-R s novým motorem, aby pro dvoudenní test dvojice jejich továrních jezdců bylo vše připraveno.

Honda do Malajsie svého testovacího jezdce vůbec nepovolala, takže RC212V budou až od čtvrtku testovat jejich pravidelní jezdci. Manažer továrního týmu Ducati a zároveň testovací jezdec italského výrobce Vittoriano Guareschi na dráhu v Sepangu dnes také nevyjel.

V Malajsii panuje tropické počasí s teplotami kolem čtyřiatřiceti stupňů, takže pro testování optimální podmínky. Pravidelní jezdci královské kubatury zahájí svůj dvoudenní test ve čtvrtek v devět hodin místního času a jediný, kdo bude chybět je tak Jorge Lorenzo, který se zraněním pravé ruky zůstal doma.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz