V Sepangu testuje třída MotoGP

Ve středu v Malajsii odstartoval letos první test kubatury MotoGP. První den patří pouze zkušebním jezdcům, čtvrtek a pátek pak všem sedmnácti závodníkům královské kubatury.

Dnes tak závodní prototypy MotoGP podrobí důkladné zkoušce jen zkušební jezdci jednotlivých výrobců, jejíž hlavním úkolem je stroje připravit tak, aby se pravidelní jezdci už mohli čistě věnovat stanovenému testovacímu programu.

Do Malajsie dorazili testovací jezdci Yamahy Norihiko Fujiwara a Wataru Yoshikawa, Hondu testuje Akiyoshi Kosuke, GSV-R Suzuki prověří Nobuatsu Aoki a italskou Ducati Vittoriano Guareschi, který je zároveň manažerem jejich továrního týmu.

Ve čtvrtek je plánovaná oficiální prezentace týmu Fiat Yamahy. Mistr a vicemistr světa v podobě Valentina Rossiho a Jorge Lorenza představí barvy jejich týmu pro sezonu 2010 a s novináři budou hovořit o nadcházející sezoně.

V pátek třídenní test skončí, ale na okruh v Sepangu se jezdci MotoGP vrátí ještě jednou koncem února, protože od čtyřiadvacátého do šestadvacátého je na programu v pořadí druhý předsezonní test. Ten poslední jezdci MotoGP absolvují na okruhu Losail v Kataru ve dnech sedmnáctého až devatenáctého března.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz