V Shakedown testu v Malajsii byl nejrychlejší Pol Espargaro

Dnešním dnem skončil tzv. Shakedown test v Sepangu. Nejlepší čas dnes zaznamenal Pol Espargaro. V neděli a v pondělí byl nejrychlejší Dani Pedrosa.
V Shakedown testu v Malajsii byl nejrychlejší Pol Espargaro

Od neděle do úterý testovali v Sepangu testovací jezdci, nováčci MotoGP a spolu s nimi i jezdci týmů KTM a Aprilie.

V neděli zajel nejrychlejší kolo Dani Pedrosa (2:00,625). Z nováčků byl nejrychlejší Alex Márquez s časem 2:01,317. Ne všichni jezdci ovšem měli na svých strojích měřič času. Bez něj jeli Pol Espargaro, Iker Lecuona, Miguel Oliveira a Aleix Espargaro.

Druhý den testů opět zaznamenal nejlepší čas Dani Pedrosa. Spolu s Polem Espargarem byl Pedrosa toho dne jediným, kdo se dokázal dostat pod hranici dvou minut na kolo. Pedrosa zajel čas 1:59,841 a mladší z bratrů Espargarových jel své nejlepší kolo o 0,131s pomaleji než testovací jezdce Pedrosa.

V pondělí už se na okruhu v Sepangu objevil i Jorge Lorenzo, ale na motocykl nakonec neusedl. Yamahy s označením Yamaha Test 1, Yamaha Test 2 a Yamaha Test 3 si prostřídali Japonci Katsuyuki Nakasuga a Kohta Nozane.

Už zítra začínají testy v Sepangu

Už zítra začínají testy v Sepangu

Nováček Alex Márquez dokázal oproti prvnímu dni testů zrychlit zhruba o vteřinu. V druhém dni testů se dostal na čas 2:00,270s a stal se tak třetím nejrychlejším jezdcem druhého dne testů. Dnes už ale v případném zlepšování pokračovat nemohl, protože musel odcestovat do Jakarty na prezentaci týmu Repsol Honda.

Úterý bylo posledním dnem třídenního testu v Sepangu. Nejrychlejším mužem dnešního dne byl Pol Espargaro s časem 1:59,444. Zároveň se jedná o nejlepší čas celého třídenního programu. Jen o 0,178 s za Polem skončil jeho bratr Aleix na Aprilii. Pod hranici dvou minut na kolo se dostali i Oliveira a Pirro. Dani Pedrosa dnes netestoval. Místo něj dnes měl stroj KTM k dispozici Mika Kallio, který se s časem 2:00,472 zařadil na sedmé místo.

Dnes konečně došlo i k tomu, na co mnozí netrpělivě čekali. Po třech letech se na stroj Yamaha opět posadil Jorge Lorenzo. Jezdec z Mallorky se s časem 2:00,506 dostal na osmé místo. Dnes odjel celkem 46 kol a je pravděpodobné, že Lorenzo bude součástí i oficiálního testu MotoGP, který se jede ve dnech 7. až 9. února.

Zdroj: motogp.com, foto: GeeBee Images, Graeme Brown, Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

15. května | Bastianini vítězí potřetí v letošní sezóně. odkaz
15. května | Závod Moto3 bude restartován a zkrácen na 14 kol. Jezdci se na startu seřadí dle původních pozic z kvalifikace.
15. května | Závod Moto3 je přerušen. v Le Mans začalo pršet. odkaz
14. května | Deniz Öncü měl dnes nepříjemný pád. Musel do zdravotního střediska na vyšetření, ale nakonec je v pořádku. odkaz
2. května | Server odkaz dnes přišel s informací, že Suzuki na konci letošního roku opustí MotoGP. Očekává se, že brzy by mělo být vydáno oficiální oznámení.