V Silverstonu začal nejlépe Marc Marquez

V prvním tréninku stopětadvacítek před GP Velké Británie byl nejrychlejší Marc Marquez, následovali ho krajané Pol Espargaro a Efren Vazquez.

První tři místa se stala doménou nejen Španělů, ale také továrny Derbi, protože všichni tři jezdci sedlají její stroje. Ve virtuální první řadě byl poslední Bradley Smith s Aprilií.

Pátý Nicolas Terol ztrácel na Marqueze sedm desetin sekundy, ale šestý Krummenacher byl o další sekundu pomalejší. Tomoyoshiho Koyamu dělilo od prvního místa téměř dvě a půl sekundy.

V prvním volném tréninku upadli Khairuddin Zulfahmi a Michael van der Mark. Jakub Kornfeil si připsal 22. místo.

GP Velké Británie - 125 ccm, 1. volný trénink

P. Jezdec Tým Motocykl Čas Ztráta
1 Marc MARQUEZ Red Bull Ajo Motorsport Derbi 2'15.835  
2 Pol ESPARGARO Tuenti Racing Derbi 2'15.851 0.016 
3 Efren VAZQUEZ Tuenti Racing Derbi 2'16.038 0.203 
4 Bradley SMITH Bancaja Aspar Team Aprilia 2'16.268 0.433 
5 Nicolas TEROL Bancaja Aspar Team Aprilia 2'16.534 0.699 
6 Randy KRUMMENACHER Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'17.561 1.726 
7 Tomoyoshi KOYAMA Racing Team Germany Aprilia 2'18.230 2.395 
8 Danny WEBB Andalucia Cajasol Aprilia 2'18.407 2.572 
9 Johann ZARCO WTR San Marino Team Aprilia 2'18.421 2.586 
10 Sandro CORTESE Avant Mitsubishi Ajo Derbi 2'18.613 2.778 
11 Alexis MASBOU Ongetta Team Aprilia 2'18.641 2.806 
12 Alberto MONCAYO Andalucia Cajasol Aprilia 2'18.742 2.907 
13 Luis SALOM Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 2'18.954 3.119 
14 Esteve RABAT Blusens-STX Aprilia 2'19.354 3.519 
15 Jasper IWEMA CBC Corse Aprilia 2'19.696 3.861 
16 Jonas FOLGER Ongetta Team Aprilia 2'19.711 3.876 
17 Adrian MARTIN Aeroport de Castello - Ajo Aprilia 2'19.833 3.998 
18 Simone GROTZKYJ Fontana Racing Aprilia 2'19.854 4.019 
19 Sturla FAGERHAUG AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'19.889 4.054 
20 Marcel SCHROTTER Interwetten Honda 125 Honda 2'20.217 4.382 
21 Louis ROSSI CBC Corse Aprilia 2'21.095 5.260 
22 Jakub KORNFEIL Racing Team Germany Aprilia 2'21.144 5.309 
23 Lorenzo SAVADORI Matteoni CP Racing Aprilia 2'21.284 5.449 
24 Danny KENT Aztec Grand Prix Honda 2'21.421 5.586 
25 Michael VAN DER MARK Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'21.429 5.594 
26 James LODGE RS Earnshaws Motorcycles Honda 2'22.962 7.127 
27 Taylor MACKENZIE KRP Honda 2'23.503 7.668 
28 Luca MARCONI Ongetta Team Aprilia 2'23.653 7.818 
29 Deane BROWN Colin Appleyard/Macadam Racing Honda 2'23.956 8.121 
30 Marco RAVAIOLI Lambretta Reparto Corse Lambretta 2'24.058 8.223 
  Andrew REID Aztec Grand Prix Honda 2'27.810 11.975 
  Zulfahmi KHAIRUDDIN AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 2'29.225 13.390 
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

5:34 | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
4:41 | Mir slaví: odkaz
4:41 | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
4:41 | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
4:40 | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00