V sobotu se v Barceloně jel závod Superprestigio

Sobotní večer patřil závodům Superprestigio. Závodu se zúčastnili i někteří jezdci z MS silničních motocyklů.
V sobotu se v Barceloně jel závod Superprestigio

V prosinci se již několik let pravidelně jezdí závod Superprestigio na ploché dráze. Akce se vždy koná na plochodrážním okruhu v Barceloně – v Palau Sant Jordi.

V předchozích letech se tohoto závodu účastnil Marc Márquez a také jeho bratr Alex. Letos se ovšem bratři Márquezovi rozhodli do závodu nenastoupit.

Navzdory neúčasti Marca Márqueze měla třída MotoGP zastoupení. Účastnil se Johann Zarco a také Xavier Simeon, který bude jezdcem MotoGP od příštího roku. Z jezdců slabších tříd vystartovali například di Giannantonio, Quartararo a Gardner.

V kategorii Open startovali pravidelní jezdci závodů na ploché dráze. V kategorii Superprestigio jeli závodníci jiných tříd – tedy například MotoGP.

Závodu Superprestigio se opět zúčastní i jezdci z MS silničních motocyklů

Závodu Superprestigio se opět zúčastní i jezdci z MS silničních motocyklů

Ve třídě Superprestigio včera večer dominovali Remy Gardner, Fabio di Giannatonio, Toni Elías a Albert Arenas. Tito postoupili do tzv. Superfinále, v němž se o vítězství poprali jezdci kategorie Superprestigio s jezdci třídy Open.

Absolutní vítězství v Superfinále nakonec vybojoval plochodrážní závodník – Američan JD Beach. Na stupně vítězů se dostali i Briar Bauman a Ferran Cardús. Čtvrté místo obsadil bývalý jezdec MotoGP – Toni Elías. Nejlepším z aktuálních jezdců MS silničních motocyklů se stal Fabio di Giannantonio na páté pozici.

Výsledky Superfinále

P. Č. Jezdec Národnost Motocykl Ztráta
1 95 JD Beach USA Yamaha  
2 14 Briar Bauman USA Kawasaki 0,965
3 1 Ferran Cardús ESP Suzuki 1,687
4 24 Toni Elías ESP Suzuki 3,328
5 21 Fabio Di Giannantonio ITA Zaeta 10,154
6 75 Albert Arenas ESP KTM 11,208
7 179 Guillermo Cano ESP Suzuki 11,781
8 87 Remy Gardner AUS Yamaha 1 kolo

Zdroj: dtxbarcelona.com

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz