V sobotu vyzkouší Aoyama několik dalších nastavení

Hiroshi Aoyama zahájil první trénink na dráze, kde loni vyhrál závod čtvrtlitrů a v pátek už jako jezdec královské kubatury bojoval o cenné desetiny v sedle netovární RC212V nového týmu Interwetten Honda MotoGP.

Japonský závodník sice skončil poslední, ale to samé si už jednou prožili v předchozí Velké ceně v Kataru, kde samotný závod nakonec zvládl na desáté příčce. Nicméně Interwetten Honda v Jerezu vůbec netestovala, takže jak jezdec tak tým hledá to nejlepší pro tuto dráhu, což se jim může podařit po podrobné analýze dat a následných změnách před druhým tréninkem.

„Pro nás byl tento trénink jako učební lekce,“ uvedl Hiroshi Aoyama. „Snažíme se nastavit motocykl pro tuto dráhu a lépe pochopit určité zákonitosti. Dnes jsem jezdil celkem opatrně a v nastavení jsme toho celkem dost změnili.“

„Snažili jsme se aby motorka byla za těchto podmínek a na této dráze rychlejší. Večer budeme muset analyzovat data a uvidíme, kde můžu na této dráze zrychlit,“ řekl závěrem japonský jezdec týmu Interwetten Honda MotoGP, Hiroshi Aoyama.

Šéf týmu Daniel M. Epp k pátečnímu tréninku uvedl: „Možná je to dobré znamení. V Kataru jsme také byli v prvním tréninku sedmnáctí. Základní nastavení je nyní v pořádku. Hlavním cílem bylo, aby se Hiro cítil na motorce správně a to dělá. Je to první Grand Prix, kde jsme před tím netestovali a proto musíme vyzkoušet ještě několik nastavení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz