V zahřívacím tréninku Moto2 zajel nejrychleji Bradley Smith

Jezdci kubatury Moto2 sice závodili pod slunečnou oblohou, ale na ne zcela suché dráze a proto se ani zahřívací trénink neobešel bez pádů. Velmi dobře zajel Bradley Smith, Anthony West a Scott Redding.
V zahřívacím tréninku Moto2 zajel nejrychleji Bradley Smith

Všichni tito jezdci mají určité přednosti na mokrém povrchu a je vidět, že jejich týmy velmi dobře přenastavily jejich závodní prototypy. Kubatura šestistovek startuje patnáct minut po dvanácté hodině, takže uvidíme, jaké bude v té době počasí, které se v Estorilu mění s každou další hodinou.

Estoril, Portugalsko

Polojasno
Teplota: 18°C
Teplota povrchu: 24°C

GP Portugalska - Moto2, Warm-Up:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta
1 Bradley SMITH GBR Tech 3 Racing Tech 3 254.3 1'53.622
2 Anthony WEST AUS MZ Racing Team MZ-RE 250.5 1'53.772 0.150
3 Scott REDDING GBR Marc VDS Racing Team Suter 252.7 1'54.015 0.393
4 Andrea IANNONE ITA Speed Master Suter 254.3 1'54.040 0.418
5 Marc MARQUEZ SPA Team CatalunyaCaixa Repsol Suter 254.6 1'54.070 0.448
6 Julian SIMON SPA Mapfre Aspar Team Moto2 Suter 256.3 1'54.293 0.671
7 Thomas LUTHI SWI Interwetten Paddock Moto2 Suter 242.6 1'54.445 0.823
8 Xavier SIMEON BEL Tech 3 B Tech 3 253.0 1'54.518 0.896
9 Michele PIRRO ITA Gresini Racing Moto2 Moriwaki 241.8 1'54.805 1.183
10 Simone CORSI ITA Ioda Racing Project FTR 252.3 1'54.985 1.363
11 Raffaele DE ROSA ITA Desguaces La Torre G22 Moriwaki 251.3 1'55.062 1.440
12 Stefan BRADL GER Viessmann Kiefer Racing Kalex 242.6 1'55.266 1.644
13 Ratthapark WILAIROT THA Thai Honda Singha SAG FTR 253.5 1'55.281 1.659
14 Ricard CARDUS SPA QMMF Racing Team Moriwaki 254.5 1'55.376 1.754
15 Kenan SOFUOGLU TUR Technomag-CIP Suter 253.7 1'55.460 1.838
16 Yonny HERNANDEZ COL Blusens-STX FTR 249.4 1'55.511 1.889
17 Alex DE ANGELIS RSM JIR Moto2 Motobi 236.8 1'55.586 1.964
18 Alex BALDOLINI ITA NGM Forward Racing Suter 253.3 1'55.726 2.104
19 R. KRUMMENACHER SWI GP T. Switzerland Kiefer Racing Kalex 259.2 1'55.818 2.196
20 Jules CLUZEL FRA NGM Forward Racing Suter 243.8 1'55.870 2.248
21 Mike DI MEGLIO FRA Tech 3 Racing Tech 3 254.4 1'55.900 2.278
22 Yuki TAKAHASHI JPN Gresini Racing Moto2 Moriwaki 241.3 1'55.963 2.341
23 Pol ESPARGARO SPA HP Tuenti Speed Up FTR 247.7 1'56.052 2.430
24 Esteve RABAT SPA Blusens-STX FTR 256.2 1'56.080 2.458
25 Aleix ESPARGARO SPA Pons HP 40 Kalex 246.7 1'56.185 2.563
26 Mattia PASINI ITA Ioda Racing Project FTR 255.2 1'56.599 2.977
27 Claudio CORTI ITA Italtrans Racing Team Suter 242.0 1'56.819 3.197
28 Javier FORES SPA Mapfre Aspar Team Moto2 Suter 253.6 1'56.989 3.367
29 Robertino PIETRI VEN Italtrans Racing Team Suter 255.4 1'57.020 3.398
30 Santiago HERNANDEZ COL SAG Team FTR 250.8 1'57.041 3.419
31 Axel PONS SPA Pons HP 40 Kalex 242.6 1'57.081 3.459
32 Mika KALLIO FIN Marc VDS Racing Team Suter 242.3 1'57.277 3.655
33 Dominique AEGERTER SWI Technomag-CIP Suter 244.3 1'58.338 4.716
34 Mashel AL NAIMI QAT QMMF Racing Team Moriwaki 249.6 1'58.413 4.791
35 Kenny NOYES USA Avintia-STX FTR 238.3 1'58.571 4.949
36 Valentin DEBISE FRA Speed Up FTR 243.5 1'59.676 6.054
37 Steven ODENDAAL RSA MS Racing Suter 207.7 3'08.844 1'15.222

Kev COGHLAN GBR Aeroport de Castello FTR


16:20 | Nemocného Folgera v Malajsii nahradí Michael van der Mark.
15:42 | Dnes je to 6 let, co zahynul Marco Simoncelli.
22. října | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
22. října | Mir slaví: odkaz
22. října | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00