V zahřívacím tréninku třídy 125ccm nejrychlejší Terol, Kornfeil druhý!

První ranní zahřívací trénink absolvovali jezdci nejnižší kubatury na mokrém povrchu závodní dráhy Masarykova okruhu v Brně. Nejrychlejším jezdcem byl Nicolas Terol z Bancaja Aspar a hned za ním Jakub Kornfeil.

Brno
Teplota: 20°C
Teplota dráhy: 22°C
Vlhkost: 87%

Tak tomu se říká skvělý vstup do závodního dne. Jakub Kornfeil z Racing Germany zajel v zahřívacím tréninku na Velkou cenu České republiky druhý nejrychlejší čas, na Terola ztratil dvě desetiny a je vidět, že je na dnešní klání třídy do 125ccm výborně připraven. Do závodu startuje čtrnáctý a má velkou šanci si v domácí Grand Prix připsat další body.

Závod nejnižší kubatury do 125ccm startuje v jedenáct hodin dopoledne.

GP České republiky, 125ccm – warm-up:

P. Jezdec Země Tým Motocykl Km/h Čas Ztráta
1 Nicolas TEROL SPA Bancaja Aspar Team Aprilia 215.9 2'19.687
2 Jakub KORNFEIL CZE Racing Team Germany Aprilia 211.4 2'19.915 0.228 / 0.228
3 Sturla FAGERHAUG NOR AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 209.6 2'20.503 0.816 / 0.588
4 Sandro CORTESE GER Avant Mitsubishi Ajo Derbi 210.7 2'20.840 1.153 / 0.337
5 Bradley SMITH GBR Bancaja Aspar Team Aprilia 213.1 2'21.004 1.317 / 0.164
6 Danny WEBB GBR Andalucia Cajasol Aprilia 213.0 2'21.077 1.390 / 0.073
7 Efren VAZQUEZ SPA Tuenti Racing Derbi 211.5 2'21.191 1.504 / 0.114
8 Jonas FOLGER GER Ongetta Team Aprilia 214.7 2'21.638 1.951 / 0.447
9 Pol ESPARGARO SPA Tuenti Racing Derbi 211.7 2'22.335 2.648 / 0.697
10 Marcel SCHROTTER GER Interwetten Honda 125 Honda 208.4 2'22.534 2.847 / 0.199
11 Alexis MASBOU FRA Ongetta Team Aprilia 205.9 2'22.737 3.050 / 0.203
12 Luis SALOM SPA Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 209.1 2'23.499 3.812 / 0.762
13 Zulfahmi KHAIRUDDIN MAL AirAsia - Sepang Int. Circuit Aprilia 206.9 2'23.645 3.958 / 0.146
14 Alessandro TONUCCI ITA Junior GP Racing Team FMI Aprilia 207.0 2'23.842 4.155 / 0.197
15 Johann ZARCO FRA WTR San Marino Team Aprilia 209.3 2'23.852 4.165 / 0.010
16 Randy KRUMMENACHER SWI Stipa-Molenaar Racing GP Aprilia 208.5 2'23.964 4.277 / 0.112
17 Isaac VIÑALES SPA Lambretta Reparto Corse Lambretta 205.6 2'23.977 4.290 / 0.013
18 Marc MARQUEZ SPA Red Bull Ajo Motorsport Derbi 215.1 2'24.398 4.711 / 0.421
19 Esteve RABAT SPA Blusens-STX Aprilia 211.7 2'24.499 4.812 / 0.101
20 Alberto MONCAYO SPA Andalucia Cajasol Aprilia 213.6 2'24.535 4.848 / 0.036
21 Adrian MARTIN SPA Aeroport de Castello - Ajo Aprilia 208.3 2'24.582 4.895 / 0.047
22 Louis ROSSI FRA CBC Corse Aprilia 207.3 2'25.652 5.965 / 1.070
23 Tomoyoshi KOYAMA JPN Racing Team Germany Aprilia 208.3 2'25.871 6.184 / 0.219
24 Simone GROTZKYJ ITA Fontana Racing Aprilia 209.7 2'26.453 6.766 / 0.582
25 Lorenzo SAVADORI ITA Matteoni CP Racing Aprilia 199.9 2'26.908 7.221 / 0.455
26 Jasper IWEMA NED CBC Corse Aprilia 211.1 2'27.779 8.092 / 0.871
27 Luca MARCONI ITA Ongetta Team Aprilia 202.0 2'29.883 10.196 / 2.104
28 Marco RAVAIOLI ITA Lambretta Reparto Corse Lambretta 205.4 2'31.052 11.365 / 1.169
29 Luigi MORCIANO ITA Junior GP Racing Team FMI Aprilia 202.1 2'31.512 11.825 / 0.460
30 Ladislav CHMELIK CZE Moto FGR Honda 191.0 2'31.675 11.988 / 0.163
5:34 | Schrotter a Pasini takhle upadli ve druhém kole závodu: odkaz
4:41 | Mir slaví: odkaz
4:41 | Joan Mir - šampion Moto3 pro rok 2017: odkaz
4:41 | Po prudké změně podmínek na trati byl závod Moto3 zastaven. odkaz
4:40 | Mir se raduje z titulu: odkaz

Harmonogram

GP Austrálie, Phillip Island
Pátek 20. října
Moto3 1. trénink   01:00–01:40
MotoGP 1. trénink   01:55–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:40
Moto3 2. trénink   05:10–05:50
MotoGP 2. trénink   06:05–06:50
Moto2 2. trénink   07:05–07:50
Sobota 21. října
Moto3 3. trénink   01:00–01:40
MotoGP 3. trénink   01:55–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:40
Moto 3 kvalifikace   04:35–05:15
MotoGP 4. trénink   05:30–06:00
MotoGP 1. kvalifikace   06:10–06:25
MotoGP 2. kvalifikace   06:35–06:50
Moto2 kvalifikace   07:05–07:50
Neděle 22. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   04:00
Moto2 závod   05:20
MotoGP závod   07:00