V závěru závodu už jel Elías z posledních sil

Toni Elías předvedl v Kataru obdivuhodný výkon, když s nedoléčeným zraněním získal v sobotní kvalifikaci první pole position sezony a v samotném závodu skončil čtvrtý.

Španělský jezdec Gresiniho týmu Moto2 v posledním testu na okruhu v Jerezu nešťastně havaroval, když se mu do cesty připletl jeden z jezdců nižší kubatury do 125ccm a hned druhý den absolvoval operaci pravé ruky a kotníku.

V té době bylo otázkou, zda jinak velmi dobře jedoucí Elías dokáže vůbec do zahajovací Velké ceny nastoupit. Nakonec to lékaři Elíasovi umožnili, prošel vstupní lékařskou prohlídkou a výsledkem bylo nejen to, že dokázal bojovat o vedoucí příčky, ale hlavně první důležité body do průběžného hodnocení světového šampionátu.

„Mám dost, ale jsem rád, že jsem si tady čtvrtým místem připsal první body,“ řekl Toni Elías po závodě v Kataru. „Za sebe si nemyslím, že bych mohl žádat víc a také se mi ulevilo, že jsem závod zvládl až do konce, protože jsem byl párkrát blízko pádu díky agresivní jízdě některých jezdců.“

„Během víkendu bylo hned několik momentů, kdy jsem si výsledkem nebyl tak jistý, ale sobotní pole position nám dala šanci bojovat o výsledek, který byl vzhledem k situaci nad naše očekávání. Celý závod byl těžký, ale když začaly odcházet pneumatiky měl jsem problémy zvládnout motocykl kvůli chybějící fyzičce.“

„Zaťal jsem zuby a vydržel to až do konce. Jak už jsem řek, teď jsem velmi vyčerpaný, ale zároveň také šťastný,“ uvedl závěrem k svému výkonu v první Grand Prix kubatury Moto2 Španěl Toni Elías.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz