Valentino Rossi / Jorge Lorenzo: Velké cíle pro Indy

Valentino Rossi bude chtít přeskočit Dani Pedrosu a posunout se na druhé místo v celkovém pořadí. Jeho týmový kolega Jorge Lorenzo chce vylepšit své prozatím páté místo v mistrovství světa. "Chci vyhrávat závody," dodává Lorenzo.

Valentino Rossi, jezdec továrního týmu Movistar Yamaha, se ohlíží za úspěšnou první polovinou sezony. „Doktor“ předvedl svoje ambice a nenapodobitelnou zarputilost při závodech v Doha, Jerezu, Le Mans, Mugellu a na okruhu Catalunya. Nyní mu patří třetí příčka v mistrovství světa v nabité konkurenci. Navázat na úspěchy v letošní sezoně chce i v Indianapolis.

Jorge Lorenzo má za sebou problematickou první polovinu sezony. S pouhými třemi umístěními na stupních vítězů, figuruje až na pátém místě v celkovém pořadí. Během letní přestávky Lorenzo odpočíval a veškerou svoji energii chce využít ve zbývajících devíti závodech.

Prvním krokem je předstihnout čtvrtého jezdce v celkovém pořadí. Tím je Andrea Iannone, který má jen dvoubodový náskok. Na třetí místo Valentina Rossiho má momentálně ztrátu 44 bodů.

MotoGP na Sachsenringu 2014: Ohlasy prvních pěti v cíli

Rossi má na kontě 141 bodů, to je jen sedm bodů na druhé místo Pedrosi. V Indianapolis vyhrál Rossi v roce 2008. Lorenzo se v posledních šesti závodech v Indy, pětkrát prosadil na stupně vítězů.

„Tyto tři týdny bez závodních víkendů byly velmi důležité,“ říká Rossi. „Mohl jsem odpočívat a načerpat síly. Další část sezony začíná náročnou tratí a navíc nás během srpna čekají tři závodní víkendy. Trať v Indy není mojí oblíbenou, ale musíme si počkat, protože okruh prošel některými úpravami ve vnitřní části. Doufám, že se nám zde podaří zabojovat, stejně tak jako po zbytek druhé poloviny sezony.“

Jorge Lorenzo: „Během dovolené jsem si dobře odpočinul. Teď už se nemohu dočkat, až se vrátím do sedla závodního motocyklu. Vždy je velmi důležité, aby si mohl člověk po určité fázi odpočinout, fyzicky i psychicky. Teď se opravdu na Indy těším. Máme před sebou ještě devět závodů a já chci opět vyhrávat závody.“

zdroj: speedweek.com

13. srpna | Dle aktuálních informací si při pádu v první zatáčce Quartararo zlomil pravou vřetenní kost a Xavier Simeon má zlomenou pažní kost.
13. srpna | Start závodu Moto2 a velký pád: odkaz
13. srpna | Oliveirův velký pád: odkaz
13. srpna | Celkem 23 z 32 jezdců Moto3 dostalo penalizaci za nezodpovědnou jízdu. Tentokrát se ovšem nejedná o posun na roštu, ale o 500 eur.