Valentino Rossi je s výkony v Malajsii spokojený

Ital zahájil první den testu na okruhu v Sepangu stejně jako v předchozích dvou případech, když stejně jako tehdy zajel i dnes ze všech šestnácti jezdců královské kubatury nejrychlejší čas na kolo.

Ital zvládl sedmačtyřicet kol s nejlepším časem na kolo 2´01,068 sekundy, což bylo o 0,151 sekundy rychlejší než čas dnes druhého Casey Stonera v sedle tovární Ducati. Rossi je v v Malajsii bez svého týmového kolegy Jorge Lorenza, který si doma léčí zlomeninu záprstní kosti v dlani pravé ruky.

„Dnes jsme začali dobře, už jsme velmi rychlí, takže jsme spokojeni,“ uvedl po čtvrtečním testu v Sepangu Valentino Rossi z Fiat Yamahy „Ujistili jsme se, že práce, kterou jsme tady odvedli v průběhu posledního testu byla dobrá a je jasné, že na tomto okruhu jsme v dobré formě.“

„Zapracovali jsme na dvou nebo třech různých nastaveních a rozhodli ohledně způsobu jak budeme pokračovat s vyvážením, tlumením a tak dále, takže se to vyvíjí dobře. Zkoušeli jsme také nové elektronické mapy, abychom se pokusili zlepšit akceleraci, ale ještě na tom zítra potřebujeme zapracovat.“

„Je dobré být v této fázi přípravy tak rychlý a už se opravdu nemůžeme dočkat až přijedeme na další dráhu, abychom viděli jak si tam M1 povede. Zítra pojedeme delší jízdy, sice to nebude úplně kompletní závodní vzdálenost, ale dáme několik kol dohromady, což bude naše finální část práce na této dráze,“ uvedl Rossi závěrem.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.