Valentino Rossi mezi nominovanými na Laureus Award

Ital Valentino Rossi je v nominaci letošního ročníku Laureus World Sports Awards 2010, ceny pro Sportovce roku, jenž proběhne desátého března v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech.

Pro mistra světa třídy MotoGP ve světovém šampionátu silničních motocyklů je to již pátá nominace na toto prestižní ocenění. Do finále se Rossi probojoval v letech 2004, 2005, 2006 a 2009.

V roce 2004 vyhrál Michael Schumacher, v letech 2005 až 2006 Roger Federer a loni tuto cenu získal Usain Bolt. Rossi zatím vyhrál cenu Spirit of Sport v roce 2006.

Předseda Akademie a bývalý olympijský vítěz Edwin Moses ve čtvrtek oznámil seznam nominovaných. Spolu s Rossim tam je argentinský fotbalista FC Barcelony Lionel Messi, olympijský vítěz a mistr světa na sto metrů Usain Bolt, švýcarský tenista Roger Federer, vytrvalostní běžec z Etiopie Kenenisa Bekele a vítěz Tour de France 2009 Španěl Alberto Contador.

V kategorii ženy byla nominována tenistka Serena Williamsová, plavkyně Federica Pellegriniová a Britta Steffenová, atletky Shelly-Ann Fraserová a Sanya Richardsová a lyžařská hvězda Lindsey Vonnová.

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz